Ailecek Tatile Gidebilmek İçin Yapmanız Gerekenler

Ailecek Tatile Gidebilmek İçin Yapmanız Gerekenler
bipetnet

BiPet Editörü

Yeni bir hayvan sahiplendiğinizde onu ailenizin bir parçası olarak görmeye başlarsınız. Aileye yeni bir evlat, arkadaş, kardeş katılmış olur. Nasıl ailecek tatile gidiyorsanız artık onu da götürmeniz gerekmektedir. Sizin için bu yazımızda evcil hayvanlarınızla beraber tatile giderken yapmanız gerekenleri, zorlanmamanız için püf noktalarını listeledik. Keyifli okumalar.

1) Güvende Hissettirin
Evinizden ayrı geçireceğiniz bu tatil döneminde evcil hayvanlarınızın en büyük sıkıntısı tedirginlik olacaktır. Evden ayrıldığınız dakikadan itibaren kendilerini alıştıkları evden ayrıldıklarını düşünerek geçireceklerdir. Yapmanız gereken şey sanki bir çocukla konuşuyormuş gibi sürekli onunla konuşarak rahatlatmaktır. Yanınızdan ayırmamanız çok önemlidir.

2) Eşyalarını Götürün
Kendinize nasıl bavul hazırlıyorsanız evcil hayvanınız için de bir bavul hazırlayın. İçine evde gündelik olarak sık sık kullandığı eşyaları (su kabı, mama kabı, oyuncak, yatak vb.) koyun. Böylece gittiğiniz yerde kendini yabancı hissetmeyecek, adaptasyon olma süresi kısalacaktır.

3) Oyuncağını İhmal Etmeyin 
Özellikle araba yolculuğu yapacaksınız yavrunuzun oyuncağını ihmal etmeyin. Yol boyunca onunla vakit geçirerek sizi daha az rahatsız edecektir.  

4) Sık Sık Mola Verin
Araba yolculuğu yapacaksınız size verebileceğimiz en büyük tavsiye sık sık mola vermeniz olacaktır. Köpeksiz yolculuklarınızda ne kadar mola veriyorsanız yavrunuz varken bu mola süresini 2 katına çıkarmalısınız. Bu molalar sayesinde yolculuğa alışık olmayan köpekleriniz hem temiz hava alıp rahatlayacak hem de ihtiyaçlarını giderebilecektir. 

5) Uzun Yürüyüşlere Çıkın
Gittiğiniz yerde köpeğiniz için her zaman yaptığınız gibi uzun yürüyüşler düzenleyin. Kendisi çevreyi tanıyarak kendini biraz daha güvende hissedecektir. Etrafa bıraktığı kokular sayesinde de gün geçtikçe tedirginliğini atacaktır. 

İyi tatiller. 

 

 

 

 

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir