Bir Kedi Fenomeni: Tuxedo Cat (Smokinli Kedi)

Bir Kedi Fenomeni: Tuxedo Cat (Smokinli Kedi)
bipetnet

BiPet Editörü

Sokakta yanınızdan geçip giden siyah-beyaz bir kedi gördüğünüzde kafanızı çevirip gitmemenizi öneriyoruz. Neden mi? Çünkü size sıradan bir kedi gibi görünen siyah-beyaz kediler dünyanın en popüler kedileri arasında. Tuxedo cat yani smokinli kedi ismi ile anılan bu kediler böyle denmesinin sebebi smokin giymiş gibi görünmeleri. Hiç bir kedi sıradan değildir ama Tuxedo cat bazı muhteşem özellikleri bünyesinde toplaması ile özel ilgiyi hak ediyor doğrusu.

O bir zeka küpü!

Şu bakışlara bir bakar mısınız? Evet, smokinli kediler yapılan araştırmalara göre diğer kedilerden ortalama olarak tam 200 kat daha zekiler! Yanlış okumadınız, o sokaklarda gördüğünüz siyah-beyaz kediler kedi aleminin Hawking’leri!

Onlar kedi dünyasının en şanslıları!

Smokinli kediler aynı zamanda dünyanın en şanslı kedileri. Yapılan istatistikler bu kediler ile birlikte yaşayanların da çok şanslı olduğunu ortaya koymuş. Hatta dünyada en yüksek miras bırakılan hayvan unvanı da bir  Tuxedo cat olan Sparky’de. Bu smokinli kediye kalan miras tam 6,5 milyon dolar!

Dahilerin kedisi!

Kedi dünyasının dahisi olarak tanımlanan smokinli kedilerin dünya tarihine adını yazdırmış birçok dahinin de en sevdiği hayvan olmasına pek şaşırmamak gerekiyor. Evet, müzik dehası Beethoven, İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en önemli ismi William Shakespeare ve yer çekimini bulan bilim insanı Isaac Newton Tuxedo cat fanatiği dehalardan sadece bir kaçı. Yani belki hepimiz dahi olamayız ama hepimiz hayatımızı bu muhteşem kedilerden biri ile paylaşıp avunabiliriz en azından.

En iyi gören kedi de onlar!

Bu kedilerin özellikleri anlat anlat bitmiyor! Smokinli kediler gözlerini diğer kedilerden %24 daha fazla açabiliyorlar ve bu sayede en iyi gören kedi unvanı da onlarda. Uzun lafın kısası bir tuxedo cat ile yaşamayı düşünmeye hemen başlayın bizce.

 

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir