BİTİŞ ÇİZGİSİNDE BAŞLAYAN BİR DOSTLUK

BİTİŞ ÇİZGİSİNDE BAŞLAYAN BİR DOSTLUK
serdar tezgel

BiPet Üyesi

Dion Leonard bir ultramarathon koşucusu 2016 yılında asyada gobi çölünde düzenlenen bir koşuda hayatını değiştirecek dostu gobi ile tanıştı.

Toplam 250 km koşuda yarışmacıların günde ortalama 40 km koştukları uzun maraton koşusunun ilk gününden sonrasında leonard kamp çevresinde yarışmacıların beslediği sahipsiz bir köpek gördü. Koşunun ikinci gününde bu köpeğin kendisini takip etiğini ve koşuda ona eşlik ettiğini fark etti ilk etapta bir süre sonra peşini bırakacağını düşünsene bu köpek ikinci etabın bitişine kadar onunla birlikte geldi. Bu takip yarışı boyunca devam etti.

Leonard yarışmamın bir etabında bir nehirden geçtikten sonra arkasında kalan köpeğin havlamaları seslenişleri karşısında kayıtsız kalamadı ya dönüm onu nehirden geçirecekti yada o günkü etabı birinci olarak bitirecekti. Ve dönüm onu da nehirden geçirdi. 

yarışmanın bir sonraki etabının bulunduğu parkurun çok sıcak olması dolayısıyla yeni dostu gobinin buna dayanamayacağı için onu bir sonraki bitiş çizgisine araç ile gönderdi.

leonard etabın bitiş çizgisine yaklaştığında onu bekleyen sürprizle karşılaştı gobi onu bekliyordu etraftakiler gobinin tüm gün boyunca orda durup ufuk çizgisine bakarak leonard’ı beklediğini söylediler. Bu durum karşısında leonard gobi’yi asla bırakamayacağını anladı ve yarışmayı birlikte tamamladılar.

Asıl zorluklar bundan sonra başladı ülkeler arası evcil hayvan götürmek sanıldığı kadar kolay değildi bunun için gerekli evrakların hazırlanması gerekiyordu. Bu süreç içerisinde gobi Çin’de kayboldu kayıp ilanları ve duyurular sayesinde 10 gün içerisinde bulundu. 6 ay süren tüm işlemlerden sonra gobi artık yeni evine gitmeye hazır.

 

leonard yaşadığı bu olayı ve gobi ile birlikte olan anılarını  içeren “Finding Gobi: The True Story Of A Little Dog With A Very Big Heart “ Gobi’yi bulmak adlı bir kitap yazdı. Gobi şuanda yeni yuvasında dostu leonard ile yaptığı doğa yürüyüşleri ve katıldıkları seminerlerde huzurlu bir hayat yaşamakta.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir