Bulutların Yerdeki Rakibi Beyaz Kedi

Bulutların Yerdeki Rakibi Beyaz Kedi
bipetnet

BiPet Editörü

Hangimiz hayatımızda en az bir tane bembeyaz ve ismi Pamuk olan kedi tanımadık ki? O beyaz kediler, o Pamuklar ki asaletin dört ayaklı halidir, insanın elleri tüylerinde kayar gider sevmeye doyulmaz o beyaz kedileri. Evet, tabi ki her kedi güzel ve özeldir ama beyaz kediler lisenin en popüler kızı gibidir kediler dünyasında, onları herkes sever ve herkes onların peşinden koşar.

Beyaz Kedilerin En Ünlüsü: Ankara Kedisi

Beyaz kedi denilince akla ilk gelen tabi ki Ankara kedisi ya da dünyanın tanıdığı ismi ile Angora cat. Evet, beyaz kedi denilince sadece bizim değil tüm dünyanın aklına medarı iftiharımız bu güzellik abidesi kediler geliyor.

 

Tüylü Beyaz Kedi Tadından Yenmez!

Bir kedi hem beyaz hem de tüylüyse, yani ortalıkta uçak camından gördüğümüzde büyülendiğimiz bulutlar edasıyla geziniyorsa o kedi tadından yenmez.

Yavrusu Akıl Çıkarır!

İnsanı delirtecek kadar güzel ve sevimli bir kedi varsa o da beyaz yavru kedidir! Hele bir de pofutuk olursa karşısında düşüp bayılmamak elde değildir.

Ya şöyle bir pozda yatarsa karşınızda? Nasıl mıncırmadan durabilirsiniz? O patileri öpmeden, o burnu çimdiklemeden? Nasıl durabilirsiniz ha, nasıl?

Sağır Olabilirler

Yalnız beyaz kediler genetik olarak sağırlığa yatkındır, Ankara kedilerinde de sağırlık oranı oldukça yüksektir. Ama ne demişler kadı kızında bile o kadar kusur olur. Yazımızı bitirirken beyaz kediler her ne kadar güzel olsalar da eğer sağır bir beyaz kediniz varsa yavrulatmamanın en doğrusu olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir