DÜNYANI EN ZENGİN HAYVANLARI

DÜNYANI EN ZENGİN HAYVANLARI
serdar tezgel

BiPet Üyesi

 

1.Gunther IV

Gunther IV serveti şu anda 375 milyon doları aşmış durum da Gunther IV lüks yaşantısı ve sahip oldu villalarda gündeme gelmektedir. Katıldığı bir müzayededen değeri yaklaşık 1.500 doları aşan bir beyaz trüf mantarı satın aldığı bilinmektedir 

Gunther IV mirasını babası Gunther III devralmıştır. Gunther III ise sahibi olan alman kontes Leibenstein 1991 yılında ölümü üzerine 106 milyon dolarlık mirasını sahibi olmuştur.

Mirası babasından devraldıktan sonra Gunther IV mükelleflerinin yapmış olduğu akıllı yatırımlar sayesin de şu anda dünyanın en zengin köpeği olma unvanını korumaktadır.

 

2. Grumpy Cat(Huysuz kedi)

Annesinin 2012 yılında bir fotoğrafını internete yüklemesi sonucu yüzündeki kalıcı olan somurtan tavrıyla internet ortamında bir fenomen haline gelmiştir. Grumpy Instagram'da 2,4 milyon Twitter'da ise 1,5 milyon takipçisi bulunuyor. Bunun yanısıra birçok reklam; film, kitap ve birçok TV Showvuna konu olmuştur 2012’den bu yıla Grumpy 100 milyon doları aşkın bir servete sahip olduğu bilinmektedir. Ne yazık ki geçtiğimiz 14 mayısta 7 yaşın hayata gözlerini yumdu annesi Tabatha Grumpynin ölüm haberini duyurduğu basın açıklamasında "Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanı zor zamanlarda dahi güldürdü. Ruhu hayranları sayesinde her yerde yaşamaya devam edecek" ifadesini kullandı.

 

3. Gigoo(Gerçek bir İngiliz tavuğu)

 Miles Blackwell çiftliğinde yetiştirdiği bu tavuk alışılmışın dışında bir mirasa sahip. Ünlü bir Tv yayıncısı olan Blackwell tüm işlerini bıraktıktan sonra yerleşmiş olduğu İngiliz kırsalındaki çiftliğindeki tavuğu gigoo 2011 yılında ölümünün ardından tam olarak 15 milyon dolar bıraktı. Blackwell mirasının büyük bir kısmını hayvanların korunması amacıyla çeşitli yardım kuruluşlarına bırakmıştır. Gigoo 15 milyon dolarlık mirasıyla aile çiftliğinde huzurlu bir hayat yaşamakta.

 

4. Choupette

 

 Ünlü moda tasarımcısı Karl Lagerfeld ölümünün ardından 150 milyon sterlinlik mirasında. Kedisi Choupette yer verdiği bilinmektedir Choupette birçok defileye fotoğraf çekimine de katılmıştı ünlü tasarımcı kedisi adına özel bir koleksiyon da hazırladığı bilinmektedir. Choupette kendisine ait bir özel koruma kişisel bir aşıcı ve iki hizmetçi ile lüks bir yaşam sürdürmektedir.

 

5. Conchita

 Gail Posner 2010 yılında öldükten sonra köpeği Conchita olmak üzere 3 köpeğine değeri 8 milyon dolar olan bir köşk bıraktı. Posner ölümünün ardından köpeklerine iyi bakılması amacıyla güven fonu olarak 3 milyon dolar dağa bıraktığı bilinmektedir.

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
1
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir