Eğlenirken Eğlendiren Kediler

Eğlenirken Eğlendiren Kediler
bipetnet

BiPet Editörü

Kendilerini eğlenmek için yaratılan kediler, sizden bir şey beklemezler. Üstelik onların keyifli anlar geçirmesi için öyle oyuncağa falan da gerek yoktur. Buldukları her şeyle oynarlar. Bu yüzden de evde bakımları diğer hayvanlara göre çok daha kolaydır. Üstelik onlar eğlenirken size de seyretmesi çok zevkli gösterilerini izlemek düşer. İşte kedilerin kendilerini eğlendirme becerilerine dair bazı kanıtlar:

Oynayan İki Yün Yumağı

Kediniz ortaya bırakılan bir yün yumağı buldu mu, önce onu patisiyle itip çekmeye başlar. Ardından yavaş yavaş açılmakta olan yün yumağı evde koltukların arasında dağılır. Ama üzülmeyin. Kediniz kısa bir süre içinde bu dağılan yünleri toplar, kendisini de içine katar ve siz dışarıdan baktığınızda birbirleriyle oynayan iki yün yumağı görürsünüz.

Koltuk ya da Perde Saçakları

Kedilerin kendilerini eğlendirme becerisinin en önemli kanıtı, ev tekstili ürünlerinin saçaklarıdır. Kedileri bu saçaklarla saatlerce oynar, o kadar ki sonunda yorgun düşüp uyurlar.

Kar Taneleri

Dünyada sadece kar tanelerinden eğlence yaratabilecek tek canlı kedilerdir. Kediler karda eğlenmek için karın tutmasını beklemezler. Karın atıştırması onlar için yeterlidir. Uçuşan kar taneleri peşinde bıkmadan usanmadan koştururlar, onları yakalamaya çalışırlar. Patilerine düşen kar taneleri eriyip yok olduğu zaman hayretle nereye gitmiş olabileceğine bakınır, hemen ardından da yeni bir kar tanesinin peşine düşerler.

Futbol Maçları

İstediğiniz kadar futbol fanatiği olun, iddia ediyoruz, kediniz televizyona yetişebiliyorsa, birlikte maç seyrederken taraftarı olduğunuz takım gol bile atsa fark edemeyeceksiniz. Çünkü futbol topunu kovalayan kediniz, bütün dikkatinizi üzerinde toplayacaktır. Eminiz siz çocukluğunuzda mahallede maç yaparken bu kadar eğlenmemişinizdir. Çünkü siz oynarken kazanmayı düşünüyordunuz, o ise sadece eğlenmek için oynuyor.

Yere Düşen Cevizler

Oldu ki, sevimli tüylü dostunuzun yanında elinizden bir iki ceviz düşürdünüz. Fırsatı kaçırmayacaktır. Derhal onlarla bir çeşit kedi futbolu oynamaya başlayacaktır. Üstelik oyun muhtemelen siz gülmekten yorulup, cevizi alıncaya kadar devam edecektir.

 

Kısacası birer kendini eğlendirme makinesi olan kediler, bu sırada sizi de eğlendirmeyi ihmal etmezler. Her iki taraf da eğlenceden yorulduğunda ise, size yaklaşıp mırıldanarak dostluklarını gösterir ve kucağınızda uykuya dalıverirler.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir