En Popüler 5 Melez Kedi Irkı

En Popüler 5 Melez Kedi Irkı
bipetnet

BiPet Editörü

Kedi sevmek bir ırkı sevmek anlamına gelmiyor tabi ki. Biz kedi severler tüm kedileri ırkına, cinsiyetine ve görünüşüne bakmadan seviyoruz. Evet, yazımızın konusu olan melez kedi ırkları da melez kedilerin ne kadar sevildiğinin en büyük kanıtı olarak dünyayı güzelleştiriyorlar. Aslında melez kedi ırkları arasında dünyanın en pahalı kedilerinden de bir kaçı yer alıyor bu arada. Yeri gelmişken şuraya tıklayarak en pahalı kedi ırkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabi, her zaman söylediğimiz gibi bizce kediler alınıp satılabilecek canlılar değildir,bunu da eklemeden geçmeyelim. İşte en popüler melez kediler.

1-Savannah kedisi

Bu dünyalar güzeli kedi Savannah ve kendisi Afrika serval kedisi ile evcil kedi melezidir ve şu güzelliğe bakınca neden bu kadar sevildiğini anlamak da pek zor değildir. 

2-Bengal kedisi

 

Aslında görünüş olarak Svannah kedisine benzeyen Bengal kedisi de en sevilen melez kedi ırkları arasında. Bu güzel kediler Asya leopar kedisi ile evcil kedi melezi ve çok da değerliler.

3-Toyger kedisi

İşte bir muhteşem melez kedi ırkı daha; Toyger. Bu küçük kaplanların ortaya çıkışının altında yatan neden kaplan türlerinin soyunun hızla tükenmesi. Araştırmacılar kaplan türlerinin hızla yok olmaya başlaması üzerine melezleme yoluyla küçük bir kaplan yaratmak istemişler ve ortaya toyger kedisi çıkmış. Valla gayet de işyi olmuş şu güzelliğe bakılırsa. Ellerine sağlık diyoruz ve tatlı toyger kedisini afiyetle yiyoruz.

4-Chausie kedisi

Oy! Oy! Oy! İşte bir muhteşem melez kedi daha, chausie. Bu güzellik evcil bir dişi kedi ile erkek cengel kedisinin çiftleşmesi ile ortaya çıkmış.

5-Cheetoh

Küçük bir çitaya benzemesi nedeni ile olsa gerek adı Cheetoh olan bu estetik kediler de dünyanın hem en popüler hem de en pahalı kedi ırklarından biri. Bengal kedisi ile ocicat melezi olan Cheetoh dünyanın nadir bulunan ırklarından da biri ayrıca.

 

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir