En Yaygın Tuvalet Kabı Hataları

En Yaygın Tuvalet Kabı Hataları
bipetnet

BiPet Editörü

Henüz çok ufak yavruların bile saatler içinde kum kabına alıştığı görülürken, bazı yeni kedi sahipleri bu konuda hatalar yapıyor.

Tuvalet kabını temiz tutun
Tuvalet kapları her gün temizlenmeli. Aksi takdirde kediniz kullanmak istemeyecek ve farklı yerler arayacaktır. Evin farklı yerlerine çiş yapan kediler, genelde kum kapları pis olduğu için bunu gerçekleştirir.

Olabildiğince geniş olsun
Tuvalet kabı, kedinin içinde rahatça dönebileceği kadar geniş olmalı. Tıpkı temiz olmayanlar gibi, dar tuvalet kapları da kedinizi başka yerlere yöneltecektir.

Duruma göre 2 tane kullanın
Eğer evinizde birden fazla kedi varsa, tek tuvalet kabı yeterli gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda bir tane eklemeyi düşünün ve aynı anda tuvaletlerini yapmalarını kolaylaştırın.

Her zaman ulaşabilsin
Kedi kabını kapalı yerlerde, özellikle tuvaletlerde tutmak yaygın bir hata. Kedi tuvaletine istediği an ulaşabilmeli ve bir engel olmamalı. Eğer tuvaletini tutarsa, bu sağlık problemlerine yol açabilir.

Rahatsız edici yerlerde tutmayın
Tuvalet kabı onu rahatsız edecek bölgelerde olmamalı. Mümkünse etrafta çok fazla insan veya gürültü olmasın. Kediler tuvaletini yaparken mahremiyet ister ve hatta kimi zaman sahibi dahi izlese rahatsız olurlar.

Dolayısıyla kabını evin sakin ve sessiz bir köşesine koymaya özen gösterin.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir