En Zeki Kedi Cinsleri

En Zeki Kedi Cinsleri
bipetnet

BiPet Editörü

Kediler genel manada doğadaki en zeki hayvan cinslerinden birisi olsa da, ırkları arasında bazı farklılıklar var ve kimi kediler, diğer türlere göre daha ‘uyanık’ olabiliyor. Peki en zeki kedi cinsleri hangileri?

Habeş Kedisi
Habeş kedileri, sıradışı zekalarıyla tanınırken, nesneleri size getirmeyi de öğrenebiliyorlar. Zıplama ve tırmanma yetenekleri oldukça yüksek olan bu tür, aynı zamanda son derece meraklı ve her şeyi incelemeye çalışırlar.

İlgi odağı olmayı seven Habeş Kedisi, her zaman insan için iyi bir dosttur.

Van Kedisi
Türkiye menşeli ama dünya çapında tanınan bir tür olan Van Kedisi, tıpkı Habeş türü gibi tırmanmayı oldukça seviyor. Normal kedi standartlarına göre biraz büyük ve eşyaları devirmeye de eğilimli.

Çeşitli şeyleri öğrenebilen ve aynı zamanda suyu da ilginç biçimde seven Van Kedisi, aynı zamanda kucağa alınmayı da pek sevmiyorlar.

Scottish Fold
Eğik kulaklarıyla kendine özgü, sevimli bir tür olan Scottish Fold, masum görüntüsüne rağmen inanılmaz derecede de zeki bir ırk. Siz televizyona bakarken veya film izlerken ekrandakilere odaklanabilen, her anınızda eşlik eden bu cins oldukça da sıcakkanlı bir tür.

Siyam Kedisi

Sanılanın aksine hiç de soğukkanlı olmayan bu tür, düşük çeneleriyle tanınıyor ve devamlı sizle konuşarak iletişime geçiyorlar.

Canları sıkıldığında veya mutsuz olduğunda sizi de bundan haberdar eden Siyam kedileri, ilgiyi seven ve cana yakın bir kedi ırkı.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir