FREDDİE MERCURY VE KEDİ SEVGİSİ

FREDDİE MERCURY VE KEDİ SEVGİSİ
Elyy

BiPet Editörü

Hayatı boyunca 10 dan fazla kedi sahiplenen kedilerine şarkılar yazan turneye çıktığı zamanlarda neredeyse her gün evini arayıp kedilerini ahizeye isteyen ve onlarla konuşan hastalığının ilerleyen safhalarında kedilerine kimin bakacağını planlayan onlara Noel hediyesi hazırlayan ve her seferinde kedileriyle gururlu baba pozu veren Queen grubunun efsanevi solisti Freddie Mercury. Sahiplendiği kedilerin her birine hayatı boyunca kendi çocuğuymuş gibi baktı.

Freddie’nin kedilere olan sevgisi 1970 lerde birlikte olduğu sevgilisi Mary’nin kendisine Tom ve Jery adında iki dünyalar tatlısı kedi hediye etmesiyle başlamıştı. Freddie turnelere gittiğinde Mary onlarla ilgilenmek için evde kalıyordu. 

Zanzibar doğumlu sanatçının 1991 çıkışlı son albümleri Innuendo’da yer alan Delilah adlı parçasını ilk defa dinlediğimizde bize bir kadına yazılmış olabileceğini düşündürsede Freddie, şarkıyı çok sevdiği kedisi Delilah için yazmıştır. Kedileri için yaptıkları tabii ki bundan ibaret değildi Mr. Bad Guy adlı ilk solo albümünü de kedisi Jerry’e adadı. 

Ve karşınızda  dünyanın EN şanslı kedileri…

 

 

 

 

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
1
0
7
0
0
0
1
  • misafir

    3 yıl önce
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir