Garip Kedi Davranışları ve Anlamları

Garip Kedi Davranışları ve Anlamları
bipetnet

BiPet Editörü

Kediler, köpeklerin aksine insanları kendi cinsi gibi görür ve öyle davranır. İşte kedilerin esrarlı davranışları ve anlamları;

Kafa tokuşturur

Bir kedinin sizle kafa tokuşturması, basitçe ‘Seni seviyor ve güveniyorum’ demektir. Bunu diğer yakın oldukları kedilere karşı da yaparlar.

Size hediyeler getirir

Kediler kimi zaman önünüze canlı hayvanları dahi avlayarak getirebilir. Bu konuda çok fazla teori varken, kedilerin bu şekilde ‘hediye’ sunduğu düşünülüyor. Onu besleyip ilgi göstermeniz karşılığında size hediyeler getiren kedinize teşekkür etmeyi ihmal etmeyin çünkü kimi insanlar bu konuda yanlış tutum sergiliyor ve avlarından ötürü kızabiliyor.

Sizi ‘yoğurur’

Kediniz üstünüze yatıyor ve ardından patileriyle masaj yapar gibi sizi mi yoğuruyor? Bu içgüdüleri doğumda başlar ve annelerinin memesinden süt getirmek için bu hareketi yaparlar. Tadını çıkarın çünkü bu şekilde hem huzurla dolacaksınız, hem de kedinizin sizi sevdiğini anlayacaksınız.

Nedir bu kutu merakı?

Kedilerin kutulara, kartonlara ve diğer garip kapalı nesnelere merakı herkesçe bilinir. Bu da içgüdülerinden kaynaklı bir hareket ve kediler, kendilerini güvende hissetikleri için her tarafı kapalı yerleri tercih ediyorlar. Kimi zaman en basit yöntem de bir kutunun içine yerleşmek oluyor.

‘Kedim beni niye görmezden geliyor?’

Bu soruyu her kedi sahibi en az bir kez olsun sormuştur. Aslında sorun sizde değil, tamamen onda. Kediler kimi zaman yalnız kalmayı, hiçbir şeyle ilgilenmemeyi seven hayvanlardır. Sizi görmezden geldiği durumlarda kendi hâline bırakmayı deneyin

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir