Hapishanede Mahkumlara Kedi Evlatlandırma Girişimi

Hapishanede Mahkumlara Kedi Evlatlandırma Girişimi

Barınakta yaşayan küçük kedi dostlarımızın bakımları tamamen Indiana'da bulunan hapishaneye emanet edilmiş. Ve uygulama başladığı andan itibaren mahkumlar tarafında çok olumlu sonuçlar alınmış. Çook sevgi dolu bir uygulama olmuş böylesi bir girişimin içerisinde bulunan herkese tek tek teşekkürler. Tabii ki kedilerin emanet edildiği mahkumlarda özenle seçiliyor burada, her mahkuma bir kedi gibi bir uygulama değil kesinlikle.

Bu harika uygulamadan bir kaç görsel paylaşmak istiyoruz sizlerle!

her mahkuma bir kedi uygulaması

Uygulamanın başlatıldığı hapishanenin ismi Indiana'da bulunan Pendleton. F.O.R.W.A.R.D adı verilen bu harika girişim 2015 yılında başlamış bulunmakta. Hapishane içerisinde kediler için özel olarak dizayn edilmiş oyun alanları ve odalarda mevcut. Kedilerin iyileştirici gücünü hepimiz biliyoruz :)

Girişimin amacı tamamen evcil hayvanları barınaklardan kurtararak onları tamamen mahkumların bakımına vermek :)

her mahkuma bir kedi uygulaması

Barınaklarda yaşayan hayvanların daha önceki hayatlarında sokaklarda kötü davranıldığını ve bakıma muhtaç halde olduklarını düşündüğümüz zaman bu tip bir uygulama girişim içerisinde bulunan her kediye psikolojik anlamda çok olumlu etkileyecektir.

Girişim sayesinde kedilerin psikolojilerinin düzeldiği gözlemleniyor

her mahkuma bir kedi uygulaması

Burada bulunan her kedi önceki hayatında travmatik olaylar yaşamış, psikolojileri bozulmuş. Uygulama sayesinde yeni insanlar ile tanışarak insanlara karşı olan güvenlerini tazeliyorlar.

Evcil hayvanların insan üzerinde ki olumlu etkileri saymakla bitmiyor...

her mahkuma bir kedi uygulaması

Evcil hayvan sevmenin kan basıncını azaltmadan stresi tamamen yok etmesede ciddi bir şekilde azalttığı gözlemlendi.

Girişim Başka Hapishanelerde de Uygulanmaya Başlandı

her mahkuma bir kedi uygulaması

İlk uygulamada başarılı sonuçlar verildiği gözlemlendiği için Amerika da örnek olarak gösterilmesi için Monroe gibi birçok farklı hapishanede aynı anda uygulamanın başlatılması kararı alınmıştır. Uygulamanın her hapishaneye huzur ve güçlü bir topluluk ruhu getirdiği söyleniyor.

Uygulamaya Bir çok Kesimden Tepkiler de Gelmiş

her mahkuma bir kedi uygulaması

Her ne kadar uygulamaya tepki gösterilsede bu tip bir uygulamanın düşünülmesi bile yeterli diyerek Girişim içerisinde bulunan her hayvan severe Bi'pet ailesi olarak çok teşekkür ederiz...

Sizde lütfen görüşlerinizi aşağıdan yorum kısmında bildiriniz, bu tip haberleri daha çok araştırmamızı istiyorsanız Petmoji olarak aşağıdan tepkinizi belli edebilirsiniz :)

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
3
0
2
0
0
0
0
  • kesinlikle çok faydalı!!!

    4 yıl önce
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir