Hayvanlardan İlham Alınarak Geliştirilen Teknolojik Ürünler

Hayvanlardan İlham Alınarak Geliştirilen Teknolojik Ürünler
Kaptan

BiPet Üyesi

1.Sonar teknolojisini mavi suların en sempatik hayvanlarından biri olan Yunus balıklarından esinlenmişiz. Yunus balıklarının ses ile birbiri ile iletişime geçmesinden, etraftaki nesneleri tespit etmesinden biz de yararlanmışız :)

hayvanlardan ilham alınarak geliştirilen teknolojiler

2.Radar teknolojisi mağaraların ürkütücü küçükleri Yarasa’dan esinlenilmiş ve ses dalgaları ile nesne tespit etmeye yarayan bir teknoloji geliştirilmiştir.

hayvanlardan ilham alinarak gelistirilen teknolojik urunler

3.Kim kuş gibi özgür olmak istemez ki? İnsanlarda istemiş ve kuş gibi uçmak için Uçak geliştirmişler. Trafik sıkıntısı olmadan, özgürce ulaşımdan daha güzel bir şey olabilir mi ki? 

hayvanlardan ilham alinarak gelistirilen teknoloji urunler

4.Peki, yüzmemizi kolaylaştırmak için neden bir balık yüzgecimiz olmasın ki? Bu yüzden balıklardan esinlenilerek paleti geliştirmişiz. Denizde onlar kadar özgür olabilmek için :)

hayvanlardan ilham alinarak gelistirilen teknolojik urunler

5.Minik sürüngen dostlarımızın yaşam ortamlarını görmek ve kazılarda kullanılmak için geliştirilen böceğe benzer robotlar da bu teknolojilerden biridir

hayvanlardan ilham alinarak gelistirilen teknolojik urunler

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
1
0
1
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir