Kara Kedi Kehaneti

Kara Kedi Kehaneti
einstean

BiPet Üyesi

kara kedi kehaneti

(Bu tatlılıktan bir zarar beklenir mi yahu :)

Kara kedilerin niçin kötü şans getirdiği söylenir bilinmez ama bu efsane Batı medeniyeti boyunca yüzyıllardır devam etmiştir. Koyu renkli kürklü kediler ilk kez Ortaçağ'da Şeytan ile ilişkilendirildi ve Kara Ölüm salgını Avrupa'yı 14. yüzyılın ortalarında yıkarken, batıl inançlı bireyler kara kedi popülasyonunu öldürerek cevap verdi.

kara kedi kehaneti

Çok azının haşaratın ölümcül hastalığı taşıdığını ve kemirgen yiyen kedilerin aslında hastalığın yayılmasını önlenmesine yardımcı olduğunu bilmiyorlardı. Sonunda kara kediler cadılarla ilişkilendirildi çünkü kara büyü yapmakla suçlanan kadınlar sokak kedilerini sahiplenme eğilimindeydiler.

Kara kedilerin ABD'de kötü bir aldatmaca olduğu düşünülür, ancak Büyük Britanya ve Japonya'da hayırlı olarak algılanırlar . İngiliz Midlands'ta, yeni gelinlere evliliklerini kutsamaları için kara kediler verildi ve Japonlar kara kedilerin, özellikle bekar kadınlar için iyi şans getirdiğine inanıyor. Bu arada Almanlar, yolda soldan sağa geçen siyah bir kedinin uğursuzluk getirdiğine inanıyor, ancak kedi yön değiştirir ve sağdan sola giderse sorun yok (:

kara kedi kehaneti

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
1
0
2
0
0
0
1
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir