Kedi İle Seyahat

Kedi İle Seyahat
bipetnet

BiPet Editörü

Kediler ile yolculuk yapmak çoğu zaman oldukça zahmetlidir. Çünkü kediler yaşadıkları yere bağlanan hayvanlardır ve oradan ayrılıp başka bir yere gitmek bu hayvanlar için adeta kabustur, doğal olarak bu duruma ellerinden geldiğince karşı çıkarlar. Bunun için kediler ile yolculuk yaparken bu durumdan olabildiğince az etkilenmelerini ve daha önemlisi güvenle seyahat etmelerini sağlamak çok önemlidir.

Taşıma kutusuz olmaz!
Kedi ile seyahat etmenin en güvenli yolu, yani olmazsa olmazı kedi taşıma kutusudur. Kedi taşıma kutusunu kedinin boyutuna uygun seçmek ve güvenli olduğundan emin olmak gerekir. Bunun için kedi taşıma kutusu seçerken ucuza kaçmamanızı tavsiye ediyoruz.

Otobüs yolculuğunda hayvan bölmesi olan otobüsleri seçmelisiniz
Kedilerle otobüs yolculuğu yapmak oldukça zordur, çünkü otobüs yolculukları genellikle uzundur ve kedimizi otobüsün yolcu kısmına almamıza da izin verilmez. Bu nedenle otobüsün bagaj kısmında hayvan taşıma bölmesi olduğundan emin olmadan kesinlikle kediniz ile otobüse binmemelisiniz. Çünkü hayvan taşıma bölmesi yerine bagaj bölümüne koyulan kediler başta nefessiz kalma gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Ayrıca otobüs her mola verdiğinde kedinizi kontrol etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Uçak biraz daha kolaydır
Uçak yolculuğu otobüse kıyasla biraz daha kolaydır. Çoğunlukla 10 kilonun altında olan ve kutu ile taşınan kedilerin bilet alırken belirtmek şartı ile yolcu kabininde sahibi ile birlikte yolculuk etmesine izin verilir. Ancak elbette ki havayolu şirketlerinin bu konudaki tutumları arasında farklılıklar bulunabilir. Kabine alınmayan durumlardaysa kediler uçakların hayvan taşıma bölmesinde seyahat eder.

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir