Kedi Nasıl Kucağa Alıştırılır?

Kedi Nasıl Kucağa Alıştırılır?
bipetnet

BiPet Editörü

Herkes kedi sahiplenirken onun hep kucağında yatacağını, başını okşarken televizyon izleyebileceğini ve hatta Marlon Brando pozları verebileceğini hayal eder. Bu her zaman gerçekleşmezken, kimi kediler kucakta saatler geçirmeyi pek sevmez. Yine de kedinizi kucağa alıştırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Kedinizi sosyalleştirin
Yeni bir yavru aldığınızda, ona nazik davranıp sosyalleşmesini sağlayın. Beraber vakit geçirmeniz, bolca konuşup oyunlar oynamanız onu size alıştıracaktır.

Güvende hissettirin
Eğer kediniz yaşlıysa ve ellenmeyi pek sevmiyorsa, önce güvende hissetmesini sağlamalısınız. Stresi az olan, yeri geldiğinde saklanabileceği alanları görebilen kedi kucağınıza alışmaya başlayacaktır.

Sakin ve pozitif olun
Kedinizle daima sakin ve pozitif şekilde etkileşime geçin. Eğer heyecanlı olursanız, ona bağırır veya cezalandırırsanız, kedi de sizinle beraber olmaktan keyif almayacaktır. Ona bir şeyleri öğretirken sabırlı olmalısınız.

Diğer yandan, kucağa alıştırırken de pozitif davranın. Muhtemelen doğrudan üstünze atlamayacak ama zaman içinde giderek yakınlaşacaktır. Kucağınızdayken sıkışmamasını, istediği zaman gidebileceğini hissetmesini sağlayın. Yani zorla tutup kucaklamayın.

Sessiz ve nazik olun
Bir kere kucağınıza oturduğunda, hareket ederken yavaş olun ve ani şeyler yapmayın. Yüksek sesler çıkarmanız ve sert hareketler yapmanız onu sizden kaçıracaktır. Bunun için bir yastık da kullanabilir, onun üstüne uzanmasını sağlayabilirsiniz.

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir