Kedi Nasıl Veterinere Götürülür?

Kedi Nasıl Veterinere Götürülür?
bipetnet

BiPet Editörü

Kedilerin ciddi çoğunluğu bu durumdan aşırı rahatsız olduğu gibi, bazı ‘uyanık’ olanları artık veteriner zamanlarını ezberliyor-hissediyor ve ortadan kayboluyorlar.

Kedinizi veterinere götürmek eminiz ki sizin için de zaman zaman gerçek bir işkence hâlini alıyor ve hem siz, hem de o mutsuz oluyor. Peki bu durumlarda ne yapılmalı? Kedi nasıl veterinere götürülür, nasıl alıştırılır?

– Öncelikle rahat ve geniş bir taşıma sepetiniz olsun. Her yıl çok sayıda kedi veterinere taşınırken kaçmakta, fırsat bulursa arabadan dahi atlamaktadır. Sepetin genişliği ve rahatlığı, en azından içindeyken stresini bir nebze olsun azaltacaktır.

– Taşıma sepetine-çantasına onu alıştırın. Bu yüzden evin ücra köşelerinde değil, açık bir yerinde tutun. Böylece kokusunu bilecek, hatta zaman zaman orayı güvenli yer olarak kullanacaktır. İçine oyuncaklar, yastıklar koyabilir ve rahat ettirebilirsiniz.

– Sepete girmeye başladığı zaman onu konuşarak takdir edin ve gerkeirse ödüllendirin, mama verin.

– Kedinizi araç yolculuklarına da araştırın. Güzel havalarda onu arabaya alarak kısa seyahatlere çıkarabilirsiniz, beraber gezebilirsiniz. Bu şekilde arabaya alışacak ve veterinere giderken de korkmayacaktır.

– Veterinere mutlaka biraz erken gidin. Doğrudan içeri girip onu veterinere teslim etmek endişelenmesine yol açacaktır. Bu yüzden en azından 10-15 dakika orada oyalanıp, yeni kokuları tanıması rahat hissetmesini sağlayacaktır.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir