Kedi Tasmaları

Kedi Tasmaları
bipetnet

BiPet Editörü

Kediler tasma takma konusunda pek istekli değillerdir doğrusu. Ancak tasmalar kedilerin güvenliği için ve kaybolduklarında bulunmaları için son derece faydalı hem şık hem de fonksiyonel birer aksesuardır.  Kediler için farklı tasmalar üretiliyor ve aslında hepsinin güzel görünmenin ötesinde faydaları bulunuyor.

Çıngıraklı tasmalar

Çıngıraklı tasmalar kedilerin kaybolmasını engelleyen önemli bir gereçtir. Bunun yanı sıra özellikle çok fazla kuş avlayan kedilere çıngıraklı tasma takılması kedi kuşlara saldırınca kuşların çıngırak sesini duyarak kaçmasını yani hayatlarının kurtulmasını sağlar.

Yavruluk döneminde çıngıraklı tasmalar çok işe yarar. Çünkü yavru kediler küçük oldukları için evin içinde kaybolmayı çok çabuk becerirler ve bu da biz kedi sahiplerinin evde dört dönerek minik yaramazı aramamıza neden olur. Oysa ki çıngıraklı tasması olan bir yavruyu bulmak hiç de zor değildir.

İsim madalyonu olan tasmalar

İsim madalyonu olan tasmalar sevimli dostumuzun kaybolması gibi bir durumda bize geri dönebilmesini sağlayan çok önemli bir kurtarıcıdır. Bu nedenle kedilerinize üzerinde isminin ve adresiniz ile telefon numaranızın olduğu madalyonlu ya da diğer ismi ile künyeli tasmalar takmanız çok önemlidir. Madalyonlu tasma deyim yerindeyse kaybolan kedimizin eve dönüş biletidir.

Sırt tasmaları

Ülkemizde pek yaygın olmasa da dünyanın çoğu yerinde kedi sahipleri kedilerini aynı köpekler gibi tasma ile gezdiriyor. Bunun için özel olarak tasarlanmış sırt tasmaları bulunuyor. Sırt tasması ile kedinizi gezdirebilirsiniz. Elbette bunun için önce tasmaya alıştırmanız gerekecektir.

Işıklı tasmalar

Son yıllarda ışıklı tasmalar oldukça popüler. Özellikle bahçeli evlerde oturanlar geceleri dışarı çıkan kedilerini kolay bulabilmek ve ezilme olasılıklarını azaltmak için bu tasmaları kullanıyorlar. Işıklı tasmalar gece dışarıya çıkan kediler için koruyucu bir aksesuar.

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir