Kedi Tüyüyle Nasıl Baş Edilir?

Kedi Tüyüyle Nasıl Baş Edilir?
bipetnet

BiPet Editörü

Kediler her yönden sevimli ve aynı zamanda son derece temiz hayvanlar. Tüm titizliklerine rağmen, evinde kedi besleyen kişiler çoğu zaman dökülen yoğun tüylerden şikayetçi olabiliyor. Başta tekirler olmak üzere pek çok kedi türü tüy dökerken, bunun için alabileceğiniz çeşitli önlemler mevcut.

Bol bol tarayın
Özel bir kedi fırçası alarak onu düzenli olarak tımar ederseniz, tüy sorununu da ciddi ölçüde çözersiniz. Bazı kediler taranmayı çok severken, kimisi de bundan huzursuz olmaktadır. Dolayısıyla eğer kediniz yavruysa, onu şimdiden taranmaya alıştırmanızı öneririz.

Mobilyalar
Kimse kedi tüyleriyle kaplı bir koltukta oturmak istemez. Bunu azaltmanın ilk adımı, kedinizi koltuklardan uzaklaştırmak olacaktır. Eğer kediniz yavruysa veya eve yeni geldiyse, baştan kurallarınızı çizin ve sizin belirlediğiniz yerlerde oturmasını sağlayın.

Bunun için de ona daha rahat yataklar, oturma alanları veya kedi mobilyaları ayarlayabilirsiniz.

Halı temizliği nasıl yapılır?
Kedi tüyleri halı üzerine de çok dökülürken, yapışmasını beklemeden hemen bir süpürgeyle çekerseniz tüylerin büyük çoğunluğu ortadan kalkacaktır. Eğer hâlâ halının üstünde tüy  kalırsa da, bir havluyu – bezi ıslatarak halınızı silebilir ve kalan tüyleri de alabilirsiniz.

Bu taktiği bütün kumaş yüzeylerde uygulama şansınız var.

Kıyafetlerden tüy nasıl temizlenir?
En kötüsü de, üstü tüy dolu kıyafetlerle dışarı çıkmak olacaktır. Bunun önüne geçmek için mutlaka birkaç tane tüy toplayıcısı edinin. Bu basit ama etkili ürün yardımıyla üstünüzdeki tüylerin neredeyse tamamını temizleyebilirsiniz.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir