Kedi ve Kuş Aynı Evde Yaşar mı?

Kedi ve Kuş Aynı Evde Yaşar mı?
bipetnet

BiPet Editörü

Kuşlar da kafeslerinde dahi oldukça hareketli hayvanlar olduğu için, kediler için cezbedici birer av hâlini alırlar. Yine de iki canlıyı bir arada besleyecekseniz, alabileceğiniz önlemler var.

Kedi ve Kuş Beraber Yaşar mı?
Güvenliği sağlamak için, en azından ilk zamanlarda kedi ve kuş arasında kilitli bir kapı olmalı. Kediler kapıları açabildiği için, kilitlemeye de özen gösterin. Kedi kafes dışındayken ya da kafesi temizliyorsanız, kapıya dikkat etmelisiniz çünkü bu sırada savunmasız olacak ve kediler de aynı şekilde çok hızlı avlanabilen hayvanlardır.

Birçok insan papağan gibi büyük kuşların kendini koruyabileceğini düşünse de, bir kediye karşı şansları oldukça azdır. Ufak bir pençe dahi enfeksiyon oluşmasına ve ardından kuşun ölmesine yol açabilir.

Unutmayın ki, eğer kediniz kuşunuzu yakalarsa, bırakmakta isteksiz olacaktır. Onun kafasında kuş sizin evcil hayvanınız değil, sadece bir avdır ve vazgeçmeyecektir. Bu yüzden de kuşa fiziksel zarar verebilir. Aynı zamanda tabii ki kediler de şeytani yaratıklar değil. Kuşu yakalamak istemesi aç olmasından veya kıskançlığından değil, sadcee içgüdülerinden kaynaklanıyor.

Dolayısıyla kedi ve kuşu aynı evde beslerken, devamlı gözetimde olmalısınız ve kedinize sınırları öğretmelisiniz. Fakat her şey yolunda gözükse dahi, risk her zaman vardır ve buna uygun önlemler almanız gerekir.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir