Kediler İçin İdeal Sıcaklık Nedir?

Kediler İçin İdeal Sıcaklık Nedir?
bipetnet

BiPet Editörü

Kediler için ideal oda sıcaklığı nedir? Birçok kedi kendine favori alanı olarak pencere kenarlarını, ağaç tepelerini ya da koridor köşelerini seçer. Genellikle güneşi takip ederler ve kendilerini sıcak tutarlar.

İdeal sıcaklık nedir?
Kediler, insanlara ve köpeklere göre sıcağı daha iyi tolere ederler. Eğer evinizde başka bir hayvan yoksa, yüksek sıcaklıklar da sorun olmayacaktır. Hava akımı olduğu müddetçe, kediler fazla sıcaklığı kaldırabilir. Tabii diğer yandan bu cinslere göre de değişebilmekte. Örneğin Norveç Orman Kedisi veya Sibirya Kedisi gibi türler soğuk havalara alışkındır, fazla sıcağı da pek tercih etmezler.

Kedi sıcaktan rahatsız olur mu?
Bazı kediler sıcaklık durumundan rahatsız olduğu zaman sesler çıkararak ya da miyavlayarak bunu belli ederler. Eğer kedi aşırı sıcak günlerde devamlı olarak miyavlıyorsa, oda sıcaklığını değiştirmeyi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sevimli dostlarımız, dikkat ederseniz yaz aylarında klima olan odaları tercih eder, taş zeminin üstüne yatar veya yataktayken sırtını duvara verir. Tüm bunların sebebi fazla sıcağa karşı aldıkları önlemlerdir.

Aynı zamanda vücut dillerinden de sıcaklık durumlarını anlayabilirsiniz. Üşüyen bir kedi genellikle patilerini içine sokar, büzülerek oturur ve adeta top hâlini alır. Sıcaktan bunalan kediler ise daha çok yayılarak yatarlar ve aynı zamanda kışın olduğu kadar çok yatağınızda size sırnaşmazlar.

Eğer yaz sıcağından bunalan bir kediniz varsa, mümkün olduğunca evi sıcak tutun, su kabına buz küpleri ekleyin ve eğer istiyorsa, muslukta biraz serinlemesine izin verin.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir