Kediler Neden Isırır?

Kediler Neden Isırır?

Kediler doğaları gereği saldırganlardır fakat evimizdeki minnoşlarımızın amacı kesinlikle saldırmak değildir. Kedim ısırıyor ne yapabilirim? vakaları genellikle yavru kedilerde karşılaşılan bir durumdur. Yavru kediler diş dökme ve yeni diş çıkartma dönemlerinde sürekli olarak dişlerini kaşıma gereksinimi hissederler. Oyun oynarken özellikle elinizi ısırmaya çalıştığını farketmişsinizdir bunun nedeni ise sürekli olarak sevdiğiniz zaman elinizi bir arkadaş olarak görmesidir. Kanka gel bir ısırayım gibi bir algı yaratıyor tabi buda :)

Yetişkin kedilerde ise bu durum yavruluktan kalan bir oyun alışkanlığı oluyor. Tabii ki yetişkin bir kedinin dişleri biraz canınızı yakabilir. Canınızın yanması durumunda acıttığına dair ses çıkartırsanız bir süre sonra canınızın yandığını anlayacak ve daha hassas davranacaktır.

Kesinlikle bu süreci sert bir sesle ilerletmeyin, süreçte aranızdaki bağ anlamında sorunlara yer açabilir.

kediler neden ısırır

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
1
0
0
0
1
0
  • Zorla elini ağzına götürüp ısır diyen misafirlerimiz yüzünden ısırırlar!

    4 yıl önce
  • misafir

    Sinirlenince

    3 yıl önce
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir