Kediler ve İnsanların Ortak Dünyasından 4 İlginç Özellik

Kediler ve İnsanların Ortak Dünyasından 4 İlginç Özellik
bipetnet

BiPet Editörü

1. Kedilerin beyni %90 oranında insan beynine benziyor!
En yakın dostlarımız köpekler olarak kabul edilse de, bu benzerlik kedilere kıyasla köpeklerden çok daha fazla. Duygusal bölgeler söz konusu olduğunda, insan beyni ile kedi beyni inanılmaz benzerlik gösteriyor.

2. Kediler bizimle nasıl konuşacağını biliyor!
Kediler kendi aralarındaki miyavlama iletişimini insan için de kullanmayı biliyor. Miyavlama tonlarını hafifçe değiştirerek bize dertlerini anlatabiliyorlar. Özellikle yemek söz konusu olduğunda, kediler bebek seslerini taklit ederek bizimle iletişime geçiyorlar.

3. Kediler söylemek istediklerini çeşitli yollarla ifade ediyor!
Kedilerin bize garip gelen kimi davranışları aslında bizimle iletişim kurmalarının kedice yollarından ibaret. Kediler tuvaletlerini orta yere yapıyor veya gizlemiyorlarsa bilin ki ortada kızgınlık ile ilgili bir durum var.Bu yaptıkları bize “senden korkmuyorum” mesajı vermek için yapılan bir hareket. Bu durumda ilişkimizi gözden geçirmenin, dostluğumuzu yeniden inşa etmenin, sevgi göstermenin yararı olacaktır.

4. Kediler de insanlar gibi sahiplenmeyi biliyor!
İnsanlarla yakın ilişkiler geliştirenler genelde yavruluk dönemlerini insanlarla iç içe geçiren kediler oluyor.Kedilerin sizi kabullendiğini, korkmadıklarını ve hatta sahiplendiklerini gösteren en önemli davranışlarından biri gelip size sürtünmeleri. İnsan dışında da kimi nesnelere sürtündükleri olabiliyor. Bunun üzerine çeşitli görüşler olsa da, bunlar dikkat çekme, sevgi ve aç olduklarının göstergeleri olabiliyor.

 

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir