Kedilerde Ağrı Belirtileri

Kedilerde Ağrı Belirtileri
bipetnet

BiPet Editörü

Kediler konuşamıyor olabilirler ama bu ruhsal ya da fiziksel sorunları olduğunu anlayamayacağımız ya da başka bir deyişle anlatamadıkları anlamına gelmiyor. Kedilerde ağrı belirtileri aslında kedisiyle her zaman yakından ilgilenenler için kolaylıkla anlaşılabilecek kadar belirgindir genellikle. İşte kedilerde ağrı belirtileri.

Karın Ağrısı

Kedilerin karnı ağrıdığında gösterdikleri ilk tepkilerden biri karınlarına dokunulmasına kızmaktır. Bunun yanı sıra yemek yememek ve serin yerlerde karın üstü yatmak da karın ağrısına işaret ediyor olabilir.

Kulak Ağrısı

Kedilerde kulak ağrısının en belirgin semptomu hayvanın kafasını bir tarafa eğik tutmasıdır. Kedi kafasını ağrıyan kulağının ters yönünde eğik tutar.

Diş Ağrısı

Kediler dişleri ağrıdığında yemek yemekte isteksiz olurlar ve bazen de ağrı nedeni ile yutkunamadıkları için salyaları akar.

Ateşi Varsa…

Kediler ateşleri çıktığında da hem iştahsız olurlar hem de halsiz. Ayrıca serin yerlerde yatmayı tercih ederler.

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir