Kedilerde Pireye Doğal Çözümler

Kedilerde Pireye Doğal Çözümler
bipetnet

BiPet Editörü

Özellikle sokaktan eve getirilen veya dışarı sık çıkan kedilerde pire problemi olabiliyor. Bunun için çeşitli ilaçlar ve önleyiciler ola da, aslında tamamen doğal yöntemler de mevcut.

Elma Sirkesi
Elma sirkesi pek çok durumda kullanılırken, aynı zamanda alerjen maddeleri yok etme etkisi de var. Pire tedavisinde, sirke pireleri öldürmüyor fakat onların kedinizi terk etmesini sağlıyor. Açık yaralar üstünde kullanmadığınız müddetçe oldukça etkili bir çözüm.

Biber
Pireler, biberiye bitkilerden nefret eder. Toz hâline getirip üstüne serptiğinizde, hepsi kedinizi terk edeceklerdir.

Aloe Vera Suyu
Aloe Vera suyu da tam bir ‘doğal pire kovucusu’. Biraz da kırmızı biberle karıştırılıp spreyle kedinizin üstüne sıktığınızda, muhtemelen pirelerden eser kalmayacak. Tabii gözüne temas etmemesine ekstra özen gösterin.

Limon Spreyi
Limonda yer alan sitrik asit de tam bir pire katili ve kullanımı da oldukça basit olacak. Hâli hazırda limonu her yerden temin etmek mümkünken, açık yaralar üstünde kullanmayın ve göze sakın fışkırtmayın.

Lavanta
Yine bitkisel bir çözüm olan lavanta, güzel kokusuyla insanları cezbedebilir fakat pireler için aynı durum söz konusu değil. Bahçeniz varsa, pireleri uzak tutmak için orada yetiştirebilir veya sprey hâline getirip kedinizin üstüne sıkabilirsiniz.

Bir kedinin üstüne lavanta sıkmak garip dursa da, emin olun pirelerin yok olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir