Kedilerden Alacağımız ‘Hayat Dersleri’ Var!

Kedilerden Alacağımız ‘Hayat Dersleri’ Var!
bipetnet

BiPet Editörü

Sert oynarlar, yemek yemeyi severler, bolca uyurlar ve bir Buda gibi meditasyona girerler! Peki kedilerden neler öğreniyoruz?

Anı yaşayın!
Sahip olduğunuz tek an, şu an yaşadığınız an. Kediler buna göre yaşar ve işleri yetiştirmeye uğraşmaz, devamlı saate bakmaz ve kolay kolay panik olmaz.

Onların rahatlığı, bazen bize hayatı ele alışımız konusunda çok fazla şey öğretebilir.

Meraklı kal ve her gün yeni bir şey öğren
‘Merak kediyi öldürür’ derler ama belki de onlar bu yüzden 9 cana sahip, hepsini de keşif yapıp yeni şeyler öğrenmek için harcıyorlar!

Bir kedi her gün yeni şeyler öğrenir, merakla ortalığı karıştırır ve asla geri durmaz. Belki biz de onlardan ders almalıyız, ne dersiniz?

Dinlenmeye vakit ayırın
Kedinizi gün içinde defalarca keyif içinde gerilirken, kendine vakit ayırırken görürsünüz. Peki siz ne zaman gerçek manada kendinize vakit ayırdınız, hayattan zevk almaya çalıştınız?

Neşeli olun
En kötü olaylardan sonra bile kediler kendini toplar ve neşeli hâline geri döner. Bizim de öyle olmamız için çocukluğumza dönmeye ihtiyacımız yok. Tıpkı kediler gibi davranarak, onlar kadar olmasa da en azından hayata biraz iyimser ve neşeli bakmayı öğrenebiliriz.

Vazgeçmeyin!
Bir kediden öğrenebileceğimiz en büyük hayat dersi bu olmalı. Ne kadar düştükleri, ne kadar başarısız oldukları fark etmeksizin, kediler her zaman denemeye devam eder ta ki başarına kadar.

Peki biz insanlar neden bu kadar kolay vazgeçiyoruz ki?

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir