Kedilere Nasıl İlaç İçirilir?

Kedilere Nasıl İlaç İçirilir?
bipetnet

BiPet Editörü

Özellikle mecbur olduğunuz durumlarda kedinize ilaç içirmek tam bir işkence hâlini alabilir! Daha önce kedinizin boğazından bir hap geçirmeye çalıştıysanız, ne demek istediğimizi anlıyorsunuzdur.

Aslında ona bu şekilde, zorla ilaç içirmek pek hoş olmasa da, sağlığı açısından da yapmak zorundasınız. Peki hangi yöntemlerle, kediye nasıl ilaç içirilir?

kedime nasıl ilaç içiririm

Yuttuğuna emin olun!

Kimi kedilerin ağzına hapı koysanız da yutmuyorlar ve ardından tükürüyorlar. Bunu önlemek için videodaki yöntemi uygulayabilir, çenesine hafifçe baskı uygulayarak yutmasını sağlayabilirsiniz. Hapları dilinine yerleştirin ve boğazını tıkamadığından da emin olun.

Farklı aletler de var

Kedilere hap içirmek işkenceye dönüştüğü için, pet ürünleri üreten firmalar da gördüğünüz icadı keşfetti. Bir iğne mantığıyla çalışan alet, kediye ilaç içirmeyi daha kolay hâle getiriyor.

kedilere ilaç içirme

Islak mamanın içine saklayın

Eğer hiçbirini gerçekleştiremediyseniz, artık hileye başvurma vaktiniz gelmiş demektir. Kediniz ıslak mamayı seviyorsa (ki sevmeyen kedi yok diyebiliriz), hapları bunun içine saklayarak yutmasını sağlayabilirsiniz. Tabii önce veterinerinize danışın ve bunu yapmakta bir sakınca olup olmadığını sorun.

Tabii yine de bazı kedilerin ‘numaranızı’I fark edip, pili tükürerek mamayı yemeye devam etme ihtimali de bulunuyor.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir