Kedilerin Patisi Hakkında Bazı Gerçekler

Kedilerin Patisi Hakkında Bazı Gerçekler
bipetnet

BiPet Editörü

Kedinizin patisi daha önce hiç incelediniz mi? Kedisine düşkün olan bir ebeveynseniz mutlaka kedinizin patisini yakından incelemişsinizdir :) Sizcede kedilerin pati yapıları çok farklı ve ilginç mi çünkü biz şaşkınlıkla inceliyoruz her zaman :)

kedi patisi

Peki Kedi Patileri Hakkında Bilmemiz Gerekenler Nelerdir?

Hassaslık

Öncelikle kedilerin patisi doğadaki en hassas titreşimi dahi hissedebilir. Atalarından gelen avlanma yeteneği buradan geliyor. Kedilerin patisinde yüksek oranda sinir reseptörleri bulunmaktadır. Bu sinir reseptörleri kedinin yerçekimini ve titreşimleri hissetmesini, kedinizin dengede durmasını sağlar.

Gizlilik

O yumuşacık tatlı patiler sadece sevilmek için yok tabii ki. Doğası gereği kediler avlarına sessiz bir şekilde yaklaşmalı ve avlanmalı. Patinin yapısı tamamen sessizliğe uyumludur. Yaşadığınız ortamda kedinizin geldiğini hissedebilmeniz için mutlaka görmeniz gerekmektedirler.

kedi patisi

Pati Seçimi

Kedilerde tıpkı biz insanlar gibi genel olarak yaptığı tüm işlerde ya sağ patisini yada sol patisini kullanırlar. Erkek kediler genelde sağ patisini dişi kediler ise sol patisini kullanmaktadır. Tabii ki bu durum kural değildir tam tersi pati kullanımlarına da rastlanmaktadır.

Yumuşak Bir İniş

Kediler düşmelere karşı dünya üzerinde ki en dayanıklı canlılardan bir tanesidir. Nesiller boyunca sessiz olmaları ve atlamalardan hasar görmemeleri için patileride gelişmiştir.

kedi patisi

Püfür Püfür

Her kedinin patisi bir klima görevi görür. Kediler sıcak günlerde ya da stres altındaysa patilerinden terler. Kedilerin sadece patilerinden terlediğini biliyor muydunuz?

Sizin kedi patisi hakkında farklı düşünceleriniz var ise lütfen yorum bölümünde belirtiniz.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
3
0
2
0
1
0
0
  • çok faydalı bir bilgi. Patilerinin klimaları olduğunu bilmiyorum :))

    2 yıl önce
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir