Kedimiz Bizim Hakkımızda Ne Düşünüyor?

Kedimiz Bizim Hakkımızda Ne Düşünüyor?
bipetnet

BiPet Editörü

Bu soru mutlaka bir noktada kedi sahipleri tarafından sorulur; ‘Kedim benim hakkımda ne düşünüyor?’ Bu konuya dair Bristol Üniversitesi’nden kedi davranışları uzmanı John Bradshaw bazı açıklamalar yaptı ve National Geographic’te yayınlandı.

Kedim hakkımda ne düşünüyor?
John Bradshaw, köpeklerin aksine bizi kedi dostlarımızın başka bir kedi olarak gördüğünü söylüyor. Bradshaw’a göre köpekler insanları kendilerinden farklı görüyor ve bunu fark ettiğinde, davranışlarını değiştiriyorlar. Bu yüzden de köpeklerin bir köpekle ve bir insanla oynama şekilleri de birbirinden epey farklı. Peki kedilerde durum ne?

Araştırmaya göre, kediler bizimle birlikte sosyalleşirken farklı davranışlar sergilemiyor ve bizi de kendi familyalarından görüyorlar. National Geographic’te yayınlanan araştırmaya göre, kediler bizim onlardan büyük olduğumuzun farkında fakat bunu sosyal yönden pek yansıtmıyorlar. Tıpkı diğer kedilerle olduğu gibi, bize karşı da kuyruklarıyla iletişime geçiyorlar, bacaklarımıza sürtünüyorlar ve yanımızda aynı öyle oturup tımar yapıyorlar.

Kediler size karşı ayrımcı değil!
Konuya dair NG’de Christine Dell’Amore bir makale yayınlarken, bahsettiği şeylerde temel nokta şu; kedimiz, bizi tıpkı diğer kediler gibi görüyor ve davranışlarını da buna göre sergiliyor.

John Bradshaw ise durumu biraz daha esprili bir dille ele alırken, kedimizin bizi biraz büyük ama aynı zamanda aptal, dost bir kedi olarak gördüğünü ifade ediyor. Hatta daha çok insanlara ‘anne kedi’ olarak muamele yapıyorlar.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir