Kediniz Sizle Uyumalı mı?

Kediniz Sizle Uyumalı mı?
bipetnet

BiPet Editörü

‘Kedim benle uyumalı mı?’ sorusunu yanıtlayacağız fakat aslına bakarsanız, kedi sahipleri bunu çok da umursuyor gibi gözükmüyor. Kedi besleyenlerin neredeyse tamamı buna izin veriyor ve kedisiyle aynı yatağı severek (belki de sevmeyerek, kim bilir!) paylaşıyor.

Kediniz sizle uyumalı mı?

Bu konuya dair kedi uzmanı Dr. Lynn Bahr, şu açıklamaları yapıyor;

‘Bir kedinin bakış açısından görürsek, onların sevdiği kişilerle beraber uyuması son derece doğal bir durumdur. Doğduktan ilk birkaç hafta boyunca, yavru kediler bir arada yatarlar ve bunu sıcaklık ile güvenlik için yaparlar.

Pek çoğu bu alışkanlığı hayatının geri kalan kısmında da sürdürür ve sahiplenildiğinde, evdeki kişilerle aynı yatağı paylaşmaktan çekinmezler. Kedilerin insanla yatması insanlar için olduğu kadar, kediler için de yararlı bir durum ve sağlıklarına olumlu etkileri var.’

Kedinizi yanınızdan ayırmayın!

Görünüşe göre, kedilerin biz ölümlü insanlarla beraber yatması hem onlar, hem de bizim için faydalı bir durum. Öyleyse neden bu zevkten mahrum kalalım ki?

Tabii diğer yandan yapılmış pek çok araştırma var ve bunlara göre kedilerin yüzde 62’si sahipleriyle beraber yatıyor. Yüzde 13’ü ise çocuklarla aynı yatağı paylaşmayı tercih ediyor. Peki kediniz gece sizi rahatsız ediyorsa ne yapmalı?

Eğer uyku sorunu yaşatıyorsa, onu yataktan atmak yerine farklı yöntemler deneyin. Örneğin gün içinde aktif tutun ve uyku saatine doğru iyice yorulduğundan emin olun. Tabii mutlaka uykudan önce karnını da doyurun. Bunları uyguladığınız takdirde, ikiniz beraber gayet keyifli bir uyku geçireceksinizdir.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir