Kilosuna Dikkat Eden Köpekler İçin Dondurma Ödülü :)

Kilosuna Dikkat Eden Köpekler İçin Dondurma Ödülü :)
Zeynep sude Altan

BiPet Editörü

Bugün sizler için köpeklerinizin çok seveceği onlara diğer yemekler gibi zarar vermeyen köpek ödül maması tarifi vereceğiz.

Ödüller köpeklerimizin eğitimi için çok önemli onların yemek yemeğe zaaflarınıda düşünürsek bu tarif sevimli dostlarımızın keyiflerini yerine getirecek. Yapımı çok kolay olan bu tarifler köpeğinizin keyfini yerine getireceğinden eminiz keyifli okumalar.

Öncelikle malzemelerden başlayalım oldukça kolay ürünlerle yapılıyor;

- Muz

- Yağsız yoğurt

- Bal kabağı püresi ( bebekler için olan pürelerde olur)

- Buz kalıbı

- Karıştırmak için kase

köpekler için ödül tarifi

İlk başta işe yoğurdumuzu güzelce çırparak başlıyoruz. Daha sonra çırptığımız bu yoğurdu buz kalıplarımızın içine nazikçe döküyoruz. Daha sonra püremize 1 çorba kaşığı yoğurt ekleyip karıştırıyoruz. Karışımımızı buz kalıbına koyduğumuz yoğurdun üstüne ekliyoruz. Bu işlemimizden sonra muzları ezip yoğurtla karıştırıyoruz karıştırdığımız muzlarımızda püremizin üstüne yerleştiriyoruz. Yapım aşamamız bu şekilde son buluyor. Buzdolabında birkaç saat dondurduktan sonra leziz ödülleri köpeklerimiz ile paylaşabiliriz. Bu şekilde Sıcak havalarda onları serinletip mutlu olmalarına yardımcı olabiliriz.

Bu çocukları mutlu etmek bu kadar basit işte :)

Ödülü yaptıysanız yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın lütfen :)

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
1
0
0
1
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir