Köpeklerin Korkulu Rüyası; Evde Tek Kalma

Köpeklerin Korkulu Rüyası; Evde Tek Kalma
bipetnet

BiPet Editörü

Ailenize yeni bir üye katmak istediniz ve bir köpek sahiplendiniz. Çok mutlusunuz beraber eve, çevreye alışmaya çalışıyorsunuz. Sizin için sıradan ama köpeğinizin korkulu rüyası o gün geldi. İşe, okula gitme… 
Kapınızı kapatmadan ağlama sesi duyarsanız şaşırmayın. Birçok köpek sahibinin başından geçmiş, geçmekte olan bir durumdur. 
Doğru eğitim ile bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Sizin için bu yazımızda evde tek kalma eğitimini kısaca özetledik. Şimdiden kolay gelsin

köpekler evde tek bırakılır mı

1) Onu Terk Etmeyeceğinizi Gösterin 
Çoğunlukla evde tek kalamama probleminin en temel sorunu köpeklerimizin onları terk edeceğimizi düşünmelidir. Geldikleri yerlerde yaşadıkları sorunlar, anneden ayrılma terk edilme dürtüsünü ortaya çıkaran durumlardır. 
Yapmanız gereken en temel eğitim her zamanki gibi dışarı çıkacakmış gibi giyinip, evden ayrılmanız. İlk ayrıldığınız zaman fazla uzaklaşmayın. Kapının önünde 5-6 dakika bekleyebilirsiniz. Süre geçtikten sonra evinize girip hiçbir şey olmamış gibi davranın. Köpeğinize bu eğitimi verirken dışarıda kalma sürenizi uzatın. Köpeğiniz evde kalmaya bu şekilde kolaylıkla alışacaktır. 

2) Ödüllendirin
Vereceğiniz bütün eğitimlerden sonra köpeğinizi mutlaka ödüllendirin. Köpeğinizin seveceği ödül satın alabilirsiniz. Satın aldığınız bu ödülü sadece evde tek kalmayı başardığı zaman verin böylece o sevdiği ödülü almak için çabalasın

3) Kıyafetlerinizi Bırakın
Herkesin bildiği gibi köpekler sahiplerine çok sağdık hayvanlardır. Sahibinin eksikliğini hiçbir zaman hissetmemelidir. Bu yüzden giydiğiniz T-shırtlerinizi evden çıkarken köpeğinize bırakabilirsiniz. Siz gelene kadar alacağı koku ile sizi yakınında hissedecektir.

köpekleri evde tek bırakmak

4) Uzun Yürüyüşlere Çıkın
Köpeğinizi vaktiniz varsa siz dışarı çıkmadan yürüyüşe çıkarabilirsiniz. Böylece hem yorulacak hem de sizin onu terk etmeyeceğini öğrenecektir. Eğer vaktiniz yoksa bu aktiviteyi vakit buldukça gerçekleştirin. Köpeğinizle beraber her geçirdiğiniz vakit onun stresini biraz daha azaltacaktır. 

5) Oyuncaklar Alın
Birçok kedi, köpek oyuncaklara bayılır. Köpeğinize alacağınız oyuncaklar stresini azaltacaktır. Kendi kendine oyun oynarken de biraz olsun sizi unutacak, vakti geçirecektir.

Köpeğinizi eğitirken bu adımları uygularsanız tek kalma sorununu kolaylıkla çözebilirsiniz. Bütün köpeklerin başına gelen bir durumdur. Unutmayın ki en önemli şey sabırdır

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Köpek Tüy Bakımı Nasıl Yapılır?

Köpek bakımı konusunda birbirinden deneyimli Bi'pet üyelerine danışabilirsin :)

SORULARA GİT +
Köpek Maması Konusunda Kararsız Mısın?

Daha önce diğer mamaları deneyen köpek sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir