Köpeklerin Sevmediği 5 Davranış

Köpeklerin Sevmediği 5 Davranış
bipetnet

BiPet Editörü

Köpekler çok cana yakın canlılardır. Başta sahipleri olmak üzere çok sahiplenici bir yanları vardır. Bu duruma nazaran bazen köpeklerimizin sevmediği şeyleri istemeden gerçekleştirebiliyor, onları kızdırabiliyoruz. 
Bu yazımızda sizler için köpeklerin en sevmediği 5 davranıştan bahsettik. Keyifli okumalar 

1) Uykusundan Uyandırmak
Köpeklerimiz günlerinin çoğunu uyuyarak geçirmektedir. Bu onlar için en önemli aktivitelerden biridir. Uykusundan uyandırmanız gerekiyorsa çok nazik olmanız, konuşarak uyandırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ürkerek fazla tepki verebilir. 

2) Eşyalarını Almak
Köpekler sahiplenici hayvanlardır. Özellikle bazı köpek cinslerinde bu sahiplenme iç güdüsü daha da artmaktadır. Kendisine ait eşyaları başkasında gördükleri zaman sinirlenebilir, kıskanabilirler. 

3) Yalnız Bırakmak
Köpekler evde yalnız vakit geçirmekten hoşlanmazlar. Kendilerini terk edilmiş hissederler. Uzun süre yalnız kalmaları onları sinirlendirecektir. Evde yalnız kalma süresini biraz daha kısa tutmaya çalışmalısınız. Evde köpeğinizi yalnız bırakabilmek için yapmanız gerekenlerle ilgili bir blog yazımız bulunmakta. Bu yazıdan sonra oraya zıplayabilirsiniz.

4) İlgisizlik
Köpekler kediler gibi kendi başlarına çok hareket etmeyi seven canlılar değildir. Köpeğinize ilgi göstermeli, beraber vakit geçirmelisiniz. İlgisiz bıraktığınız zaman size küsüp, sinirlenecektir. 

5) Kalabalık Ortam
Çoğu köpek sahibi köpeklerinin sosyalleşmesi için onları kalabalık ortamlara sokmaya çalışsa da bu davranış çok da iyi bir davranış değildir. Köpekler kalabalık ortamlardan pek fazla hoşlanmazlar. 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Köpek Maması Konusunda Kararsız Mısın?

Daha önce diğer mamaları deneyen köpek sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Köpek Tüy Bakımı Nasıl Yapılır?

Köpek bakımı konusunda birbirinden deneyimli Bi'pet üyelerine danışabilirsin :)

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir