Kuyruksuz Kedi Manx

Kuyruksuz Kedi Manx
bipetnet

BiPet Editörü

Kuyruksuz kedi olur mu hiç demeyin, çünkü oluyor hem de pek güzel oluyor.  Evet, sözünü ettiğimiz kedi Manx. Kendisi İngiltere’nin Man Adası kökenli olup son derece de sevimli bir kedi, her kedi gibi. Manx kedisinin en karakteristik özelliği kuyruksuz oluşu yazımızın başlığından da anladığınız gibi.

Kedilerin en sakini!

Manx kedisi kuyruksuz oluşunun yanı sıra çekingen karakteri ile de tanınır. Yani bu şeker kediler gürültüden, patırtıdan hiç hoşlanmazlar, sakin ortamlar onlar için çok daha uygundur.

Eğitilemez

Bu kuyruksuz minnoşlar eğitilemeyen kedi ırklarından da biridir. Gerçi hiç bir kedi eğitilme konusunda istekli değildir ama Manx kedisini eğitmek hiç bir şekilde mümkün değil.

Çok hareketli olduğunu da söyleyemeyiz

Manx kedisi pek hareketli de değildir. Zamanını genellikle sessiz ve sakin ortamlarda tembellik yaparak geçirmekten hoşlanır kuyruksuz kedi Manx.

Hemen her renkte olabilir

Manx kedisinin en tipik özelliği kuyruğunun ya olmaması ya da çok kısa olmasıdır. Buna karşın tüyleri için karakteristik bir renkten söz edemeyiz çünkü Manx kedisi her renkte olabilir. Tekir, renkli, sarman… Kısacası hemen her renk Manx kedisi görebilmek mümkündür.

Dost canlısıdır

Bu arada kuyruksuz kedi Manx çekinken ve sakin yapısına karşın çok dost canlısıdır, hem diğer hayvanlar ile hem de çocuklarla süper anlaşabilir. Ayrıca sahibine de çok düşkün olduğunu eklemeden geçmeyelim.

 

 

 

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir