Miyav Park

Miyav Park
Elyy

BiPet Editörü

Mersin Büyükşehir Belediyesinin tüm dünyaya örnek olacak nitelikte ki harika projesi Miyav Park evet evet doğru okudunuz Miyav Park. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, diğer tüm belediyelere örnek olmasını dilediğimiz “Miyav Park”  Kedi parkı projesi ile sokakta ki dostlarımız için bir yaşam alanı oluşturdu. Kedilerin konaklayacağı, oyun oynayabileceği ve beslenebileceği bu eğlenceli alan aynı zamanda ziyarete de açık. Özellikle çocuklu aileler güzel havalarda burayı ziyaret ederek çocuklarına hayvan sevgisi aşılamak adına kaliteli vakit geçiriyorlar.

Park insanların ve köpeklerin giremeyeceği şekilde tasarlanmış. Ziyarete gelen misafirler ise kendileri için ayrılmış olan özel alanlarda vakit geçiriyor.

Park içerisinde minik dostlarımız için A dan Z ye her şey düşünülmüş desek abartmış olmalıyız. Oyun alanları, mama ve su kapları, dostlarımızın rahatça uyumaları için minik kulübeler, gece ışıklandırmaları için enerjisini kendisi üreten güneş panelleri, tuvaletler, doğal çim alanları ve güvenlik kamerası bulunuyor.

Sevimli dostlarımız burada konaklama ve beslenme gibi en temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri gibi güvenlik kameralarıyla da 7/24 gözetim altında olup her türlü tehlikeye karşı korunacaklar.

Hastalık ve yaralanma gibi durumlarda bakım evlerine nakilleri yapılacak ve tedavi sürecinden sonra tekrar buraya gönderilecekler. Yağmurlu havalarda su taşkınlarına karşı özel zemin üzerine inşa edilen park ayrıca kendi enerjisini de kendisi üretiyor.

Kedilerin güzel günlerde parktan ayrılıp sahilde dolaştıklarını mama saati gelince tekrar parka geri gelmeleri bizi çok şaşırttı doğrusu. Akıllı Bıdıklar! 

Her bakımdan dörtdörtlük olan bu güzel proje için Mersin Büyükşehir Belediyesine gönülden teşekkürü borç biliriz. Umarız bu proje diğer belediyelere örnek olur ve sayıları artar. 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
1
0
3
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir