Neden Yaşlı Bir Kedi Sahiplenmelisiniz?

Neden Yaşlı Bir Kedi Sahiplenmelisiniz?
bipetnet

BiPet Editörü

İnsanlar barınaktan, pet shoplardan ya da sokaktan bir kedi sahiplenirken/alırken genelde yavru olmasını istiyor. Elbette aşırı sevimli olmaları onları fazlasıyla çekici kılıyor ama yaşlı, yetişkin kedilerin de pek çok avantajı var.

Oturmuş karakterleri vardır
Yaşlı – yetişkin bir kedinin artık oturmuş karakteri olur. Yavru kediye ise bazen derdinizi anlatmak, aşırı hareketliliklerinden ve oyun isteklerinden ötürü mümkün olmayabilir. Özellikle birkaç yılınızı onu eğitmeye harcarsınız fakat yetişkin kedilerde böyle bir dezavantaj yoktur.

Daha sakin olurlar
Yavru, hatta genç bir kedi bitmek bilmeyen enerjiyle doludur. Başlarda bu durum sevimli gelebilir ama zaman içinde yorulduğunuzu hissedersiniz. Yaşlı kediler ise sessiz sakin köşelerinde, hatta kucağınızda otururlar.

Ev yaşamına alışkındırlar
Daha önce evde bakılmış bir kedi ne yapacağını bilir, tuvalet kabını rahat kullanır, tırmalama tahtasına alışık olur. Tüm bunlar da onu evde bakmak için daha uygun bir aday hâline sokar.

Çocuklar için ‘sakinleştirici’ gibidir
Çocuğu olan aileler için yaşlı kediler, yavru olanlara göre her zaman daha iyidir. Bu kediler daha sakin ve sabırlı olur, çocuğunuza günün her anı eşlik eder. Yavru kediler ise bu alanda daha zordur ve çocuklarla anlaşmaları, çocuğun sert hareketlerinden de ötürü zor olabilir.

Fark yaratabilirsiniz
Çok az kişi yaşlı kedileri sahiplenir ve bunu yaparak, gerçekten ihtiyacı olan bir kediyi kurtarmış olabilirsiniz. Sahibinin terk ettiği kediler ruhsal olarak zor zamanlar geçirirken, emin olun ona uzattığınız yardım elinin karşılığını verecektir.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir