Sarman Kedileri

Sarman Kedileri

Sarman kediler sanılanın aksine tekir kedi ırkının bir üyesi değil renk bakımından tamamen ayrı bir kedi ırkıdır. Tüm cinslere mensup turuncu kediler sarman kedi ailesinin bir üyesidir. Yani tıpkı smokin kediler gibi sarman kediler de her cinse mensup olabilirler. Tüylerine o portakalımsı rengi veren kızıl pigmentin tüylerdeki tek renk olarak görünmesi bu kedileri özel kılan yanlarından sadece biri. Tıpkı insan ırkında olduğu gibi sarman kediler de kedi dünyasında nadir sayılabilirler. EnBilgili blog evlerin eğlenceli sakinleri olan sarmanlara yakından bakıyor!

sarman kedi cinsi hakkında

Sarman kediler ile ilgili çok bilinen yanlışlar arasında en yaygın olanı hepsinin erkek olduğuna yönelik kanıdır. Bu bilgi elbette doğru değil. Bu bakımdan calico kediler ile benziyor olsalar da calico gerçekten de %98 kadarı dişi olan kedilerdir. Ancak sarman olan kediler incelendiğinde sadece %80 kadarının erkek olduğu görülmüştür. Bu oranda bir veri de sarman kedilerin tamamının erkek olduğuna dair kanıyı çürütmeye yetiyor. Yine de evet, sarman kedilerin büyük bir kısmı erkek cinsiyet özelliğine sahiptirler.

Sarman kediler insanlar ile kurdukları sadık ilişki ve zekaları ile bilinirler. Çok iyi avcılar olmaları da bir tesadüf değildir. Sarman kedilerin birçoğu ustalık evresine diğer kedilerden çok daha erken erişirler. İnsanlara karşı temkinli ancak sıcak tavırları, oyuncu ve eğlenceli kediler olmaları gibi özellikleri nedeniyle insanlar tarafından en çok sevilen kedilerden biri olmuşlardır. Sadakat ve sahiplenme bu kedileri tanımlayan en önemli özelliklerinden. Sevildiklerini bildikleri bir bölgenin sonsuza kadar sakini olarak kalabilirler. Birden gidip yıllar sonra bir gün muhakkak geri dönen hikayelerdeki o kediler genellikle sarmanlardır. Sevildikleri yerleri ve onlara nazik davranan insanları asla ama asla unutmazlar. Bu kediler genellikle ortalama bir kediden bir kilo kadar daha ağır ve görünüş olarak özellikle de erkek olanları oldukça iridir. Bu durum boğazlarına çok düşkün olmalarından kaynaklanır. Obeziteye en çok yakalanan türler arasındadırlar. Tembellik yapmaya oldukça yatkın oldukları söylenebilir. Bir gün sarman bir kedi ile herhangi bir yerde karşılaşırsanız onu muhtemelen keyif yaparken görürsünüz.

sarman kedi cinsi hakkında

Hikayelere, çizgi filmlere ve pek çok kitaba konu olan sarman kedilerin bir cins olmamalarına rağmen tüylerinin rengi bakımından ayrılan türler arasında en kendine has ırklardan biri olduğunu görüyoruz. Eğer bir sarman dosta sahipseniz çok ama çok şanslısınız!

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
1
1
0
2
0
0
0
0
“Sarman Kedi Cinsi” diğer yazılarımızı inceleyin
  • misafir

    Sarmanlar bir harikadır. Genelde mahallenin dayısı sarman kediler olur.

    3 yıl önce
  • misafir

    Bugün Sarman bir kedi sahiplendik veterinere götürdük çok iyi bir cins kedi dedi. 1.5 aylık bütün ihtiyaçlarını karşıladık haftaya aşıları ve iç dış parazit kontrolü var ve 600 Gr geliyor inşallah iyi bir aile olabiliriz

    3 yıl önce
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir