Scottish Fold Karakteri

Scottish Fold Karakteri

Scottish Fold kedi cinsi üzgün görünümlü bir kedi olsa da en sevecen ve en sempatik bir kedi türüdür. Bulunduğu ortama kolayca uyum sağlar. Ailedeki herkese neşeyle yaklaşır. Sahibini kendi seçer ve arasında çok özel bir bağ kurar. Onunla bir bağ kurduğunuzda eğitmesi daha da kolaylaşacaktır. Oyun oynamayı sever ama pek koşmalı oyunlar ona göre değildir. Oyun sırasında ona küçük bir top veya kedi oltası şeylerle rahatlıkla oynatabilirsiniz. Oyun oynatırken ki komik ve sevimli halleri sizi bu kedilere bir kez daha sevgi beslemenizi sağlayacaktır.

scottish fold karakteri

Aynı zamanda küçük zekâ oyunlarında da iyidir bulmaca tarzı kedi oyuncaklarıyla kolaylıkla oynayabilir. Siz evde olmadığınızda küçük kedi oyuncaklarıyla sakince oynayıp oyalanabilir. Eve geldiğinizde onu sevmeyi unutmayın. İlgi görmeyi en çok seven kedi cinslerinden biridir. Ama pek kucak kedisi değildir yavruyken onu kucağınıza alın çünkü büyüdüğünde kucağınızda durmayacaktır. Yavruyken bile oldukça uysal olan Scottish Fold’un bu özeliği zaten onu en sevilen kedi türleri arasına sokmasının nedenlerinden biridir. Tam bir ev kedisidir. Diğer kedilerle ve köpeklerle arası oldukça iyidir. İlk başta anlaşamıyorlar bile gözükse de daha sonradan çok güzel anlaşırlar. Bu kediler sahiplerini hep ilk ilgi odağı olarak tutmalarda bir arkadaş aldığınızda ikinci ilgi odağına dönüşebilirsiniz.

scottish fold karakteri

Eğer çocuğunuz var ise birlikte çok güzel zaman geçireceklerdir. Çocuğunuz onu rahatsız edip veya eklem yerlerine dokunup canını yakmadığı sürece çok iyi anlaşacaklardır. Zaten saldırmak gibi bir huyu yoktur. Kendilerine özgü oturuş stilleri olan Scottish Fold Kedileri, onları bu halleriyle gören kedi severlerin gülümsemesine neden olurlar. Kızgınlık döneminde pek bağırma oradan oraya koşturma huyları olmaz ama sürtünme gibi huyları artar. Bu türün cinsiyetinin karakter özelikleri pek farklı değildir sadece erkek olanları dişi olanlarına göre daha iri ve ırkının ökeliklerinin daha çok taşırlar. Kendi başlarına yanız kalabilirler ama bu demek değil ki onları günlerce yanız bıraka bilirsiniz. Her gün en az 2-3 saat sizinle vakit geçirmesi gerekecektir. Onlarla ilgilenirken dikkatli olmalısınız kemik sorunları olabilir bazıları Scottish Fold ve başka bir tür çiftleşmesinden eklem rahatsızlığı oluşmuyor diye düşünse de bazı uzmanlar bunu onaylamıyor. Her şekilde bu kedileri severken ve oynatırken dikkatli olmakta fayda var.

Ve hepsi bir yana unutmayalım ki hem dünyanın en çok sevilen kedisidir hemde en çok yasaklanması istenilen cinstir... Buraya tıklayarak scottish foldlarda görülen eklem rahatsızlıklarını inceleyebilirsiniz...

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
1
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir