Sevimli Cüce Munchkin Kedisi

Sevimli Cüce Munchkin Kedisi
bipetnet

BiPet Editörü

Belki internette gezinirken kısacık bacaklı hatta kelimenin tam manası ile “cüce” olarak tabir edilebilecek kedilerin fotoğraflarına rastlamışsınızdır. Bu fotoğrafların çoğu Munchkin kedisi fotoğrafları. Yani aslında o kediler cüce değil, normal halleri öyle 

Bu cüce görünümlü kediler ilk kez 1930’lu yıllarda İngiltere’de keşfedilmişler ve çoğunuzun sanacağı gibi insanlarca üretilmemişler, yani doğada bu şekilde gelişmişler.

Bugün Munchkin kedi popülasyonunun en yoğun olduğu yer Amerika’nın Louisana eyaletidir. Ama tabi ki sevimli cüce Munchkin dünyanın dört bir yanında binlerce evde beslenen bir evcil kedi ırkıdır ve bu kendine has süper sevimli görünümü ile de çok popülerdir aynı zamanda.

İnanılmaz gibi gelebilir ama bu kısacık bacaklı bızdık kediler çok hızlı koşabilmeleri ile de tanınırlar. Yani Munchkin kedileri süper birer koşucudur.

Ayrıca kendileri gayet arkadaş canlısı oluşlarıyla da tadından yenmeyecek kadar tatlı kedilerdir. Üstelik en sevdikleri arkadaşlar arasında çocuklar ilk sıradadır.

 

Bızdık arkadaşımız Munchkin kedisi oyun oynamayı da çok sever. Uzun kalın kısası, ya da kısa bacaklısı. Munchkin kedisi kısacık bacakları, sevimli suratı, oyunculuğu, arkadaş canlılığı ile her kedi severin gönlünde kolayca taht kurmayı başarabilecek nadide bir canlıdır.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir