Singapura Kedisi

Singapura Kedisi
Aêthis

BiPet Üyesi

1970’li yıllarda, Singapur’da üretilen Singapura kedisi, küçük boyutları sayesinde ilgi çeken bir tür. Özellikle evde beslenmek için çok uygun bir ırk olması sayesinde, ortaya çıktığı dönemde Singapur’da çok sayıda insan tarafından sahiplenilen bu kediler, kısa zaman zarfında sayılarını fazlalaştırmayı başardı.

signapur kedi cinsi

2000 yılında Singapura kedileri ile ilgili yapılan araştırmalar, Burmase kedileri ile Singapura kedileri arasında çok az bir fark olduğunu ortaya çıkarttı. Bu sonuçlar üzerinde kedi kurumları tarafından farklı bir ırk olup olmadığı tarışılsa da, 1990 yılından itibaren tüm dernekler tarafından farklı bir ırk olarak tanındı. Singapura kedileri, Singapur tarafından ulusal maskot olarak kabul ediliyor.

Singapura kedileri küçük olduğu gibi sesleride çok naziktir. Singapura kedileri, nazik konuşmaları ile sohbet etmeyi çok sever. Sahiplerine miyavlayarak bir şeyler anlatmayı ve onunla konuşulmasını çok sever. Zıplamaktan ve tırmanmaktan çok hoşlanan Singapura ırkı kedinizi ev içerisinde kapıların, dolapların üstünde bulabilirsiniz.

signapur kedi cinsi

Bu nedenle kedinizin ev içerisinde hasarını minimuma indirmek için uygun oyuncakları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Singapura kedileri insanlarla çok iyi anlaşıyor. Sahiplerinin yanı sıra, eva gelen misafirlere ve ilk kez karşılaştığı insanlara da çok sıcak davranan bu ırk, kucakta oturmaktan da çok hoşlanıyor. Özellikle kış aylarında sizinle yatmak için yatağa zıplamasına hazır olun :)

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
1
1
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir