Smokin Kedi

Smokin Kedi

BiPet Üyesi

Smokin Kedisi; Her dağim şık olmayı başaran bu smokin kediler bu kadar ünü şık giyinmeye borçlu değiller tabi. Oldukça önemli sofralarda yer almış bu kedinin birçok ünlü ve zeki insana da arkadaşlık etmişliği var. Asıl adları tuxedo cat olan bu kedilerin smokin giyer bir halleri olduğu için bu isim takılmıştır. Tam olarak kökeni bilinmese bile eski oymalarda bile resminin olduğu söylenmektedir. Mısır firavunlarının mezarlarının %70'inde bir smokin kedi resmi bulunmaktadır.

smokin tuxedo kedileri

Eski Mısır’da smokin kedilerin ailelere şans getirdiği düşünülmekteydi. Avrupa’da yoğun olarak bulunan bu tür Amerika’da oldukça ün salmıştır. Öyle ki birçok çizgi film karakteri smokin kedi türüdür. Sylvester ve onun yakalamaya çalıştığı zavallı kuş tweety hatırlayanlar var mı hatırlamadıysanız size yardımcı olayım ‘Bir kedi gördüm saki’ cümlesini hepiniz biliyorsunuzdur. Her ne kadar sylvester diğer zeki akranlarının aksine bir kuşu yakalayamasa da kabul edelim tweety dişli bir rakip. Peki ya disney yaptığı külkedisini hatırlayanlar varmı? orada sürekli külkedisine yardım etmeye çalışan fareleri kovalayan Stan isimli kedi de bir smokin kedisiydi.

smokin tuxedo kedileri

Şimdi diyebilirsiniz neden smokin kediler hep kötü karakter diye aslında değil. Pek çoğunuz bilmez ama gene bir disney karakteri Figaro’da bir smokin kedi Figaro da kim derseniz kendisi mini farenin kedisi evet bir farenin evcil kedisi. Bir diğer şaşırtıcı smokin kedi karakteri ise tom ve jerry’deki tom çizgi filmi size anlatmama gerek yok zaten hepiniz biliyorsunuzdur her ne kadar tom gri olsa da oda bir smokin kedidir denize giderken şort giyecek kadar akılı olmasından onun smokin kedi olduğu anlaşılıyordu. Bunca çizgi filim tatbikîde bu kedinin ününün artmasını oldukça sağladı ama bu çizgi ilimlerden ’de önce William Shakespeare, Beethoven, Isaac Newton gibi dâhilerin kedileriydiler belki de onlar sayesinde bu kadar çizgi filimde yer almışlardır. Halı’da York’ta bulunan meşhur Metropolitan Operasına tek kabul edilen kediler bunun sebebinin de sadece smokin giyiyorlar gibi görünmelerinden dolayı olduğunu sanmıyorum. Ne de olsa dünyayı dolaşan ilk kedi türü dür Asgerd adındaki smokin kedidir viking gemisi ile dünyayı dolaşan ilk kedi unvanını almaktadır. Bu kadar da değil everese tırmanan ilk ve tek kedi Roderick de bir smokin kedidir. Belki de ailelerine düşkün olmaları ve diğer kedilerden 200 kat daha zeki olmaları onları bu kadar çok sevilen ve 6,5 milyar bırakılan bir kedi yapmıştır bu arada evet dünyanın yüksek mirası bırakılan hayvan unvanıyla Sparky adlı bir smokin kediyedir. Kim bilir belki o mirasla o da aya çıkmak ister.

smokin tuxedo kedisi

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
2
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir