Snowshoe (Karayak) Kedisi

Snowshoe (Karayak) Kedisi
Aêthis

BiPet Üyesi

Karayak’ın kökeni Dorothy Hinds Philadelphia’nın kızı, Pensilvanya’da her biri dört beyaz ayağı olan üç yavru kedi bulduğunda 1960ların başlarına kadar izlenebilir. Dorothy, sivri renklerin ve beyaz ayakların eşsiz birleşimini beğendi ve bir ırk oluşturma sürecine başladı.

snowshoe karayak kedi cinsi

Cinsi geliştirirken, kedi yavrularını smokin işaretleriyle yerli bir kediye soktu ve sonunda popüler beyaz “V” yüz işaretlerini geliştirdi. Mizaç “bombaya dayanıklı” olarak tanımlanır ve gerçekten de, pek bir şey onları telafi etmiyor gibi görünmektedir. Karayak, gösterilerdeki büyük dışa dönüklerdir ve aldıkları ilgiyi gözler önüne sermektedir.

Sahipleriyle etkileşimli oyun oynamayı severler, çabucak “getirme” yapmayı öğrenirler (size bunun nasıl yapılacağını bile öğretebilirler.). Olta oyuncaklar da, özellikle bir tünel veya hamak içeren çerçevelere tırmanma gibi büyük bir favoridir.

snowshoe karayak kedi cinsi

Hızlı, zeki ve ayrıca insanlara karşı ayrı bir ilgileri vardır. Diğer kedi, köpek ve tabii ki çocuklara karşıda çok sıcak kanlılardır. Eviniz için sahiplenebileceğiniz en ideal kedi ırklarından bir tanesidir. Genel olarak yumuşak, melodik sesi olan konuşmacı Karayak normalde çoklu kedi ailesine iyi uyum sağlar, ancak bazıları yalnızdır ve dikkatinizi toplamayı tercih eder.

snowshoe karayak kedi cinsi

Neredeyse hepsi meraklı ve hareketlidir, saatlerce sürecek keyifli eğlence ve bir kedinin sevecen arkadaşlığıdır. Çoğu Karayak, diğer insanlarla arkadaşlığını sürdürürken her kedi cinsi gibi seçtikleri kişiyle yakın bir bağ oluşturur. Bu kedi cinsi genellikle zekasıyla ön plana çıkmaktadır. Size yakın olmak isterler, ama bir köpeğin aksine, sizi takip etmekten çok sizi yönlendirmeyi tercih ederler. Sonuçta ortaya çıkan kişilik her kedi sahibi için değildir ve bir Karayak tarafından sahip olarak görülmeniz, takdir etmeniz gereken bir şeydir. Evinizde yada ofisinizi gerçekten zeki bir canlı ile paylaşmak istiyorsanız karayak kedi ırkı sahiplenebilirsiniz

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
1
2
1
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir