Tiffanie Kedisi

Tiffanie Kedisi
Aêthis

BiPet Üyesi

Tiffannie kedi cinsi, ilk olarak 1980 yılında İngiltere’de ortaya çıkmıştır. Yapılan bir üreme programında rastlanan bu tür uzun tüylü geni taşıyan Burmilla kedisi ile Asya ırklı kedilerin çiftleştirilmesi sonucunda meydana gelmiştir. Kedi dernekleri tarafından Asya grubunda değerlendirilen Tiffanie kedisi, tek orta uzunluktaki Asya kedisi olma özelliğini elinde tutuyor.

tiffanie kedi cinsi

Henüz yeni yeni gen havuzunun büyültülmesinden dolayı oldukça az bulunan bir türdür. İnsancıl, sevecen ve dışa dönük yapısı ile ilgi çekmekte olan Tiffanie kedisi küçük bir bebek gibi davranmaktadır. Her daim kendisiyle ilginilenmesini ve sevgi odağı olmaktan mutluluk duyan bu kedi aileler için mükemmel bir seçim olacaktır. Dünya üzerinde hızla popülerlik kazanmakta olan Tiffanie kedisi 2003 yılında şampiyonluk ödülüne layık görülmüştür.

tiffanie kedi cinsi

Tiffanie bir American kedisi olan “Tiffanny” (Chantilly olarakta bilinir) ile karıştırılmamalıdır. Tiffanie, Asya ile ilgili stenografinin uzun saçlı bir çeşididir. Cinsi üreten orijinal eşleşmeler bir Birmanya ve uzun tüylü bir kedi arasındaydı. Cins, Burmilla’ya çok benzer, bu yüzden ikisi birbirine karıştırılabilir. Bunula birlikte, Avustralya’da, “Tiffanie” adlı uzun tüylü Burma’lar olarak kabul edilen bir kedi türü için geçerlidir. Bir Burma ve Chinchilla’nın yanlışlıkla çiftleşmesiyle gelişti. Avustralya’da, kediler Burmilla standırdının çizgisinde daha fazla yetiştirilmektedir.

tiffany kedi cinsi

Tiffanie kedisi büyüleyici kişiliği ile çevresi tarafından ilgi odağı olmaktadır. Adeta bir prenses gibi davranışlar sergilemekte olan tür, her daim ilgi görmekten ve şımarıklıktan mutluluk duymaktadır. Kırılgan kişiliği yüksek sesle konuşmanıza asla katlanamayacaktır. Her daim Tiffanie kedinizin yanında nazik, kibar ve sevgi dolu olmaya dikkat ediniz. Sessiz olması ile bilinen Tiffanie kedisi uysal yapısının arkasında yaramaz bir huya sahiptir. Her daim bir yerleri inceleyip, kurcalamaktan zevk aldığı bilinmektedir. Ayrıca sahibi ile birlikte koşturmaktan, oyun oynamaktan ve birlikte uyumaktan vazgeçmeyecektir. Yoğun iş temposuna sahip ailelerin Tiffanie kedisine arkadaşlık edebilecek başka bir arkadaş sahiplenmeleri önerilmektedir. Küçük dostunuzun canı sıkılınca etrafa zarar vermesini istemeyiz :) Unutmayalım ki her sevecen kedi ilgi ister.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir