Van Kedisi Sahibi Olmanız İçin 5 Harika Neden

Van Kedisi Sahibi Olmanız İçin 5 Harika Neden
bipetnet

BiPet Editörü

Türkiye’nin dünya çapında ünlü değerlerinden biri Van kedisi. Tüm dünyada milyonlarca hayranı olan bu özel kedilerin bu popülerliği yalnızca estetik görünüşleri ile elde ettiklerini düşünüyorsanız yanıldığınızı bilmelisiniz. Çünkü Van kedisi estetik bir görünüşün muhteşem bir karakterle birleşimi. Yani Van kedisi hem güzel hem de süper bir karaktere sahip olması nedeni ile bu kadar çok seviliyor.. İşte Van kedisi sahibi olmanız için 5 harika neden.

1.İnsana şiir yazdıracak kadar güzel gözleri

Van kedisi denilince akla gelen ilk şey tabi ki iki renkli gözleri. Ancak yeri gelmişken söylemeden geçmeyelim; tüm Van kedileri bembeyaz ve gözleri farklı renklerde olmuyor. Ama rengi ve göz rengi ne olursa olsun bu güzel kediler kendilerine bakanı büyüleyecek kadar etkili bakıyorlar.

2-Yumuşacık tüyleri

Van kedisinin tüyleri yumuşacıktır, özellikle diplere doğru ipeksi bir dokuda olan tüyleri bu muhteşem hayvanları okşamaya doyamamanıza neden olur.

3-Arkadaş canlısıdır

Van’da bir tilki ile kurduğu dostluk objektiflere takılan bu tatlı Van kedisi aylarca tüm dünyada konuşulmuştu. Aslında Van kedisi hem sahibi ile hem de diğer canlılar ve çocuklar ile içten ilişkiler kurabilen arkadaş canlısı bir kedi ırkıdır, yani tilki ile arkadaşlık kurmasına pek de şaşırmamak gerekli. Ve bu arkadaş canlısı yapısı da bir Van kedisi sahiplenmek için başlı başına bile yeterli bir sebeptir bizce.

4-Çok titizdir!

Van kedilerinin o bembeyaz tüyleri her zaman pırıl pırıldır çünkü bu kediler çok titizdir. Günün büyük bir kısmını itina ile kendilerini temizleyerek o muhteşem tüylerine bakım yaparak geçirirler. İşte size Van kedisi sahiplenmeniz için bir geçerli neden daha.

5-Dünyanın en iyi yüzen kedisidir

Van kedisi dünyada yüzmeyi seven ve kendi isteği ile suya atlayıp yüzen tek kedi ırkı olarak da tanınır. Eğer yazlık bir yerde yaşıyorsanız ve “ahh, bir kedim olsa da şu havuza atlayıp benimle yüzse” diye hayal kuruyorsanız işte Van kedisi o hayallerinizdeki kedidir.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir