Yavru Kediler İçin Diş Değiştirme Oyuncakları

Yavru Kediler İçin Diş Değiştirme Oyuncakları
bipetnet

BiPet Editörü

Şayet hayatınızda ilk kez bir yavru kedi bakıyorsanız koltukta ya da halının üzerinde göreceğiniz minicik dişler karşısında paniğe hatta dehşete kapılabilirsiniz. Oysa bu çok normaldir, çünkü yavru kediler de aynı insan bebekleri gibi diş değiştirirler. Yavrular 3 aylığı geçtikten sonra süt dişler dökülmeye başlar ve bu dökülen dişlerin yerini hayatları boyunca taşıyacakları ana dişler alır. Yavru kedilerde diş değiştirme süreci 6-8 aylık oluncaya değin sürer. Bu süreçte de minik pisilerin dişleri kaşınır ve bu nedenle onlara dişlerini kaşıyabilecekleri oyuncaklar almak gerekir.

Sert oyuncaklar bu dönem için çok uygun

Yavru kedinize diş değiştirme döneminde her zaman oynadığı yumuşak pelüş gibi malzemeler kullanılarak üretilmiş oyuncaklar yerine daha sert maddelerden üretilmiş olanları vermeniz dişlerini kaşımasına yardımcı olur. Piyasada bulunan solucan şeklindeki yavru kediler için diş çıkarma oyuncakları çok uygun birer seçenektir. Yine fare şeklinde ya da farklı hayvan figürleri şeklinde sağlığa zararlı olmayan plastik kullanılarak üretilmiş diş çıkarma oyuncakları minik yaramazın bu dönemi daha keyifli atlatmasına yardım edecektir. Yazımızı son bir tavsiye ile bitirelim, diş değiştirme sürecindeki yavru kedilere yumuşak besinler yerine sevdiği sert gıdaları vermek de dişlerini kaşımalarına yardımcı olacaktır.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir