Yavru Kedinizin Formunu Koruyun

Yavru Kedinizin Formunu Koruyun
bipetnet

BiPet Editörü

Kediler, çoğunlukla hayatımıza tesadüf eseri girerler. Sokakta yürürken bacaklarınıza sürtünüp sizden yardım isteyen bir yavru kediye rastlarsınız. Annesini kaybettiği için ciğerleri dışarı fırlayana kadar bağırarak ağlayan kedi sesinin peşinden gidersiniz, ilk görüşte aşk olabilir, ya da hapis gibi parmaklıkların ardında onu görüşünüz ve çarpılırsınız. Bazen anne kedi yavrularına bakmanız için sizi seçebilir. ya da anne kedi o yavruyu beslemeyeceğini bilir ve köşeye bırakır. Her ne şekilde olursa olsun, karşınıza çıkan yavru kedi size kesinlikle şans getirir. Genelde ev kedisi olarak beslenirler. Bir rivayete göre kedilerin dokuz canlı olduğu söylenmektedir.

Kedilerin Evcilleştirilmesi
Kediler anatomik olarak güçlü, esnek bedenleriyle, hızlı refleksi olan, keskin ve küçük avları öldürmeye uyarlanmış dişleriyle diğer kedigillere benzerle. Kediler insan kulakları için çok zayıf ya da çok yüksek frekanstaki sesleri duyabilirler. Bir diğer rivayete göre peygamber efendimizin bir kedinin sırtını okşadığı için kedilerin sırtı yere gelmediği herkes tarafından bilinmektedir. Kediler Antik Mısır’da tapılan hayvanlar olduğundan beri, genellikle orada evcilleştirildiklerine inanılır, ama neolitik dönem kadar dayanan evcilleştirme örneklerinin de olma olasılığı vardır.

Kedinizi Her Ay Veterinere Götürmelisiniz
Kediler yüksek bir üreme oranına sahiptir. Evinize aldığınız bir kediye her şeyden önce sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz bunun için kedinizin bakımlarını ve aşılarını tam yapmalısınız. Her ay veterinere götürüp sağlığı için kontrol ettirmelisiniz. Kedinizin bakımı kadar formu da önemlidir. Peki, yavru kedinizin formunun korunması için neler yapmalıyım? işte bununla ilgili birkaç tüyo vermek istiyorum.

Kedinizin Egzersize İhtiyacı Var
Tıpkı insanlar gibi, formlarını ve sağlıklarını korumak için kedilerinde egzersize ihtiyacı vardır. Kedileri normal yemek artıkları dışında kedi mamalarıyla besleyiniz. Aşılarını zamanında yaptırınız dışarı çıkartıp kedinizi hırçın hale getirmeyiniz. Yavru kedinizin formunu korunması için ele alınması gereken faktör, onun aşırı kilolu olmamasını sağlamaktır. Sağlık ve egzersiz konusuna gelmişken, bir kediye sahip olmanın sağlığınız ve esenliğiniz için gerçekten yararlı olduğu bilinmektedir. Evcil hayvanı okşamanın kan basıncınız gerçekten düşürdüğü bilinmektedir. Her şeyden önce, bilim insanlarının size yavru kedinizi ne kadar iyi hissetmenizi sağladığı bilgisini vermişlerdir.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir