Yeni Kediyle Nasıl Yakınlaşılır?

Yeni Kediyle Nasıl Yakınlaşılır?
bipetnet

BiPet Editörü

Eve yeni bir kedi getirdiniz, daha önceden tecrübeniz yok ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Pek çok kişinin yaşadığı bu senaryoyu geride bırakmak için, kedinizle iyi bir selamlaşma merasimi yaşamalı ve ona kendinizi tanıtıp yakınlaşmalısınız.

Davetsiz misafir olmayın
Kedi sevmeyen insanlar, genelde onları soğuk ve bencil bulur fakat işin aslı bu doğru değil. Onlar sadece yabancılara karşı mesafeli ve bazen de sert hayvanlardrı. Fakat sizi tanıdıklarında ise birden 180 derece değişebilirler.

Dolayısıyla yeni kedinize yaklaşımınız çok önemli. Ona, o istemediği müddetçe yaklaşmamanız ve sınırları başlangıçta korumanız gerekiyor.

Ağır davranın
Bir kediyle yakınlaşmak istiyorsanız, aceleci olmayın ve hızlı hareketlerde bulunmayın. Kediler, tanımadıkları insanların ani hareketlerini ürkütücü bulurken, dokunulmasını ve sevilmesini de genelde istemezler. Bırakın o size gelsin, koklasın ve tanımaya çalışsın.

Göz kırpın!
Yeni kedinizle tanışırken, gözlerinizi ona dikerek uzun süre bakmayın. Bunun yerine, dikkatini size verdiğinde yavaşça göz kırpın. Bunu gözlerinizi kapalı tutarak, ardından hafifçe açarak yapabilirsiniz. Anlamı ise kedi dilinde ‘Seni seviyorum’ demektir. Kediniz size alışıp, aranızda bağ oluştuğunda aynı şeyi onun da uyguladığını göreceksiniz.

Oyuna davet edin
Özellikle yavru kediler oyun oynamaya kolay kolay ‘Hayır’ diyemezler. Bunun için ilgisini çekecek oyuncaklar bulun ve onu zorlamadan, kendi hâlinizde oynamaya başlayın. Göreceksiniz ki, kediniz bir süre sonra dikkatini size yöneltecek ve hatta yanınıza yaklaşıp oyna dahil olmak isteyecek.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir