Yetişkin Kediler İçin Doğru Mama Ve Su Kabı Seçimi

Yetişkin Kediler İçin Doğru Mama Ve Su Kabı Seçimi
bipetnet

BiPet Editörü

Kedi bakımının kilit noktalarından biri besleme. Ancak besleme sadece doğru mama seçimi ile de bitmiyor; kedinin mamasını ve suyunu rahat içmesi için mama ve su kaplarının da doğru seçilmesi gerekiyor. Bununla da kalmıyor; mama ve su kabı seçerken mutlaka bakteri üretimini minimuma indirecek malzemelerden üretilmiş olmalarına dikkat etmek önemli.

Mama ve Su Kabı Hayvanın Boyutuna Uygun Olmalı

Öncelikle kedinin mama ve su kabının mamasını rahat yeyip suyunu rahat içebileceği büyüklükte olması gerekli. Kedisi olanlar iyi bilir, pisiler hele de çok sevdikleri bir şey yerken mama kaplarını yalarlar ve bu sırada mama kabı da kayar. İşte bunun olmaması için kaymaz tabanlı kaplar bulunuyor. Tercihinizi bu kaymaz tabanlı su ve mama kaplarından yana kullanmanız sevimli pisinin beslenme saatinde çok daha rahat etmesini sağlar.

Antibakteriyel Materyallerden Üretilmiş Kapları Tercih Etmek Gerekli

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi mama ve su kaplarının kesinlikle bakteri üretmeyen ya da bakteri üretimini minimize eden materyaller kullanılarak üretilmiş olması gerekiyor. Aksi takdirde mama ve su kaplarında oluşan bakteriler kedilerin mide-bağırsak sistemlerini ciddi şekilde etkileyebiliyor. Bunun için çelik ya da bakteri üretmeyen özel plastiklerden üretilmiş kaplar iyi birer seçenek.

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir