Yetişkin Kedilerde Egzersiz Ve Oyun

Yetişkin Kedilerde Egzersiz Ve Oyun
bipetnet

BiPet Editörü

Evlerde yaşayan kedilerin karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan biri hareketsizlik. Hareketsizlik çoğumuz için ciddi bir sorun gibi görünmeyebilir, ancak gerçek bundan çok farklı. Kedilerde hareketsizlik obeziteye, obeziteyse kalp hastalıklarına, şeker hastalığına ve daha birçok ciddi hastalığa yol açabiliyor. Bu nedenle kedilerde hareketsizlik kesinlikle hafife alınmaması gereken bir problem.

Oyun kediye egzersiz yaptırmanın en eğlenceli yolu!

Kedilerin de tüm hayvanlar gibi günlük olarak egzersiz yapma ihtiyaçları var. Bunun için en eğlenceli yol oyun. Aslında dürüst olmak gerekirse oyun kedilere egzersiz yaptırmanın en eğlenceli yolu olmanın ötesinde tek yolu. Bu nedenle sevimli dostunuz, dört ayaklı kankanızla her gün düzenli olarak oyun oynamanız hem birlikte eğlenceli zaman geçirmenizi hem de kankanızın günlük egzersizini yapmasını sağlayacaktır.

Oyuncaklar kediyi oynama teşvik eder

Kediler avcı genleri taşır ve bu nedenle hareketli, sesli nesnelere karşı asla kayıtsız kalamazlar. Siz de kedinize egzersiz yaptırmak için onların bu zaafından faydalanmanızı sağlayacak sesli ve hareketli oyuncakları kullanabilirsiniz. Örneğin çıngıraklı bir topu atıp kediyi arkasından koşturmanız ve bu oyunu en az yarım saat boyunca sürdürmeniz kedinin egzersiz ihtiyacını karşılamak için yeterli olacaktır.

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir