Yetişkin Kedilerde Konserve Mama Kullanımı

Yetişkin Kedilerde Konserve Mama Kullanımı
bipetnet

BiPet Editörü

Kediler genel olarak uyurgezer hayvanlar olarak bilinirler. Ancak evcil hayvanlar içerisinde de en çok tercih edilenlerdendir. Kedilerinde düzgün bir hayat sürebilmeleri için sağlıklı beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bebeklik, yetişkinlik ve yaşlılık dönemi için ayrı ayrı kategoriler açılıp hepsi için anekdotlar düşülebilir. Bu yazımızda yetişkin kedilerde konserve mama kullanımını ele alacağız.

Konser ve Mama
Et ve et ürünleri, balık ve tahıllar gibi maddelerden hazırlanılmaktadır. İçerisinde bulunan karbonhidrat azlığından dolayı sindirimi daha kolaydır ve kuru mamalara göre daha çok tercih edilmektedir.

Hangi Konserve Mamalar, Nasıl Kullanılmalı?
Yapılan araştırmalar doğrultusunda kedilerin su kullanımı konusunda problemleri olduğu ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda kediler için aslında en doğru yöntemin günlük öğünlerinde %50 konserve, %50 kuru mama kullanımı tarzında olması gerektiğidir. Piyasada birçok konserve ürün vardır ve bunların fiyatları genel olarak da birbirine yakındır. Ancak dikkat edilmesi gereken bir şey vardır ki o da içerisinde ki et oranları. Örneğin; 500 gr bir konservenin fiyatı 5 TL iken yine 100 gr lık bir konservenin de fiyatı 5 TL olabiliyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta içerisinde barındırdıkları et oranı yani 500 gr lık konservenin içeriğinde sadece %10 oranında et bulunuyorken kalan bölümü ise yan ürünler oluşturabiliyor oysaki 100 gr lık konservenin içinde %80 oranında et bulunur. Sizin tercih etmeniz gereken ise her zaman içeriğinde daha fazla et barındıran konserve ürünleri olmalıdır. Aslında bu bağlamda markanın pekte bir önemi yoktur burada asıl amaç kedi için düzenli ve düzgün beslenme olmalıdır. Bundan dolayı marka ne olursa olsun demin bahsi geçen olgu dikkate alınırsa maksimim düzeyde katkı alınacaktır.

Yani konserve mama kullanımı birçok yönden kedinizin ihtiyacını karşıladığı gibi kişisel gelişimine de doğrudan etki etmektedir. Özellikle içerisinde barındırdığı yüksek oranlı besin değerleriyle kedinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı oluyor ayrıca daha uzun süre yaşamasına katkı sağlıyor. Kısacası sizde kedinizin düzgün ve sağlıklı beslenmesini istiyorsanız konserve mama kullanımından faydalanmalısınız.

 

PETMOJİ İLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
0
Sende Yorumunu Yaz
Not: Üye girişi yapmanın ardından yazdığın her yorum sana ekstra olarak Bicoin Kazandırır.
Kedi Bakımı Konusunda Destek Mi Lazım?

Daha önce diğer mamaları deneyen kedi sahibi Bi'pet üyelerine soru sorabilirsin

SORULARA GİT +
Petler için Sosyal İçerik Platformu

bipet.net'da evcil dostunuz hakkında merak ettiğiniz tüm konular için soru cevap alanında diğer hayvanseverlerin bilgi ve tecrübelerine ulaşabilir, içerikler bölümünden küçük dostunuzun cinsine göre bir çok farklı bilgiye ulaşabilir, petinizi ekleyebilir insanlar tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilgiden Eğlenceye Her Şey Bi'Pet'de!

Bu internet sitesi Türkiye’nin Pet severleri tarafından tanışma ve yardımlaşma platformu olarak oluşturulmuştur.
Hata Bildir